Poilsinės kelionės prie Juodosios jūros: Batumis – vienas didžiausių Sakartvelo kurortų

Daugelio keliautojų mėgstama poilsinės kelionės į Sakartvelą kryptis – Batumis. Šis miestas žinomas kaip Juodosios jūros perlas. Žavingasis Batumis yra antrasis Sakartvelo miestas ir judriausias pajūrio kurortas. Poilsinės kelionės Sakartvele visada kupinos malonių įspūdžių. Autentiškas šalies grožis užburia daugelį keliautojų, o Juodosios jūros ošimas dar ilgai išlieka atmintyje. Batumis yra tikras poilsiautojų traukos centras. Tai – vienas gražiausių ir populiariausių Kaukazo uostų.

Senasis Batumis

Batumio miesto istorija mena tūkstantmečius. Senasis Juodosios jūros uostas yra labai spalvingas. Urbanistiniai pokyčiai bei turizmo industrijos plėtra neaplenkė šio miesto, tačiau jame iki šių dienų išliko autentiškas istorinis paveldas. Ilgą ir įdomią miesto istoriją pasakoja jame esantys svarbūs politiniai, kultūriniai ir visuomeniniai pastatai, istoriniai objektai. Kelionės Sakartvele metu galima mėgautis Batumio senamiesčio grožiu, susipažinti su autentiška miesto kultūra. Poilsinės ir pažintinės kelionės šiame Sakartvelo mieste yra labai populiarios.

Batumis: įspūdžių kupinos pažintinės kelionės Sakartvele

Kelionės į Sakartvelo uostą populiarios visais metų laikais. Mieste netrūksta pramogų. Šiame populiariame kurorte yra muziejų, teatrų, modernių bei autentiškų viešbučių, kavinių ir restoranų. Žinoma, daugiausia turistų Batumis sulaukia šiltuoju sezonu. Šiuo laikotarpiu miesto gatvės ir paplūdimiai atgyja. Poilsiautojai mėgaujasi kurorto teikiamais malonumais: maloniu oru, šilta saule ir jūra. Kelionės šiame Sakartvelo mieste vien tuo neapsiriboja. Mieste vyksta vakarėliai, koncertai, parodos ir kiti smagūs ir įdomūs renginiai. Batumyje yra daugybė populiarių turistų traukos vietų, pavyzdžiui: Alfabetinis bokštas, Batumio jachtklubas. Kelionės Sakartvele metu turiningai laiką praleisti keliautojus kviečia Batumio dramos teatras.

Alfabetinis bokštas

Vienas iš aukščiausių ir labiausiai atpažįstamų pastatų Batumio panoramoje, 130 metrų aukščio alfabetinis bokštas yra žinomas kaip puikus kartvelų abėcėlės atvaizdas.  Alfabetiniame bokšte yra turizmo informacijos centras, panoraminis besisukantis restoranas ir apžvalgos aikštelė su atvira terasa. Kelionės Sakartvele metu iš šios apžvalgos aikštelės ir panoraminio restorano atsiveria nepakartojami Batumio, Adžarijos kalnų ir Juodosios jūros vaizdai.

Batumio jachtklubas

Batumis turtingas puikiais paplūdimiai, šilta jūra. Kelionės į Sakartvelo pajūrio kurortą neatsiejamos nuo vandens pramogų. Batumio jachtklube galima išsinuomoti jachtą ar burlaivį, paplaukioti vandens motociklais. Batumis kviečia patirti pajūrio malonumus. Kelionės į Sakartvelą kupinos puikių pramogų.

Batumio valstybinis dramos teatras

Kelionės Sakartvele metu rekomenduojama apsilankyti Batumio valstybiniame dramos teatre. Jam bemaž 150 metų. Šiame teatre veikia muziejus, kuriame galima pamatyti įspūdingas parodas. Prie teatro muziejuje taip pat vyksta kūrybiniai vakarai, susitikimai.

Kelionės į Sakartvelą yra nuostabi atostogų kryptis. Batumio pajūrio kurortas kviečia keliautojus pailsėti ir pajusti miesto dvasią. Nuostabus kalnuotas kraštovaizdis bei Juodosios jūros horizontai, tai – žavingasis Batumio miestas. Šiame krašte galima mėgautis visais kurorto teikiamais malonumais.