Kelios idėjos, ką vertėtų žinoti vykstant į Juodkalniją

Viena iš nuostabių Balkanų šalių, kuri yra skalaujama Adrijos jūros ir apsupta įspūdingų kalnų, – Juodkalnija. Per pastaruosius kelerius metus ši šalis sulaukia vis daugiau ir daugiau turistų susidomėjimo iš skirtingų pasaulio šalių. Šiame straipsnyje pasidalinsime keliomis įžvalgomis, ką vertėtų žinoti vykstant atostogų į Juodkalniją.

Klimatas

Juodkalnijoje klimatas gali turėti netgi 3 zonas – pakrantės, žemyninį ir kalnų. Pakrantės klimato zonoje vyrauja ilgos vasaros ir trumpos bei švelnios žiemos, o žemyninio klimato zona yra labai panaši. Kalbant apie kalnų klimato zoną, čia vasaros būna šiltos, o žiemos – šaltos su daug kritulių. Tad prieš pirkdami kelionių paketą, atsižvelkite į sezoną ir vietovę, kurioje norite apsistoti.

Paplūdimiai

Juodkalnija žavi ne tik nuostabia žaluma, bet ir nuostabiu vandens skaidrumu bei spalva. Čia gausu įvairių paplūdimių tiek Budvos rivjeroje, tiek Kotoro įlankoje. Bene vieni iš populiariausių Juodkalnijos paplūdimių – Mogren, Jaz, Becici, Crvena plaza, Dobreč, Sveti Stefan, Murići, Lučice, Velika Plaža ir Ada Bojana. Didžioji dalis jų yra žvirgždėti, todėl geriausia su savimi turėti patogius vandens batus. Žinoma, yra ir balto smėlio paplūdimių, todėl bet kuriuo atveju rekomenduojama pasidomėti atsiliepimais, kuriuos paliko kiti lankytojai.

Lankytinos vietos

Ši nuostabi šalis gali pasiūlyti tiek kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius, tiek įspūdingus istorinius statinius. Dėl to net neabejojama, kad visi čia atvykę turės ne tik, ką pamatyti, bet ir nuveikti. Populiariausios Juodkalnijos lankytinos vietos, kurias patariama aplankyti:

  • Ostrog vienuolynas;
  • Durmitor nacionalinis parkas;
  • Tara kanjonas ir tiltas;
  • urvas Lipa;
  • Sveti Stefan miestelis;
  • Scadar ežeras.

Taip pat verta aplankyti ir mažesnius miestelius, pavyzdžiui, Perast, Ulcinj, Tivat ir, žinoma, Kotorą bei visą Kotoro įlanką. Visi šie miesteliai turi neapsakomo grožio senamiesčius, menančius apie gilią istoriją, o juos supantys kalnai sukuria magišką atmosferą.

Taigi, kiekvienas turi savų priežasčių, kodėl nori vykti atostogų į Juodkalniją. Vieni šią šalį renkasi dėl gamtos, o kiti dėl gilios istorijos. Bet kuriuo atveju, verta atvykti ir mėgautis kiekviena akimirka. Tad jeigu dar neįsigijote kelionės paketo į Juodkalniją, spauskite čia ir pradėkite ruoštis įspūdingoms atostogoms su mylimuoju, šeima ar artimų draugų grupe. Net neabejojame, kad liksite pakerėti šios pasakiškos Balkanų šalies.