Pica: nuo viduramžių iki šių dienų

Pica yra vienas populiariausių patiekalų pasaulyje, mėgstamas žmonių visų amžiaus grupių ir socialinių sluoksnių. Ji yra greita, skani ir lengvai prieinama, todėl puikiai tinka tiek vakarienei su šeima, tiek vakarėliui su draugais.

Picos istorija

Picos istorija siekia Viduramžius. Manoma, kad picos pirmtakas atsirado Neapolyje, Italijoje, XIII amžiuje. Tuomet tai buvo paprastas patiekalas, kurį sudarė tešla, pomidorų padažas ir sūris.

XVI amžiuje į Neapolį atvyko pomidorai iš Naujojo pasaulio. Netrukus pomidorai tapo pagrindiniu picos ingredientu, ir patiekalas pradėjo įgyti šiuolaikinę formą.

XVIII amžiuje pica tapo populiari tarp Neapolio darbininkų klasės. Ji buvo pigus ir sotus patiekalas, kurį buvo lengva gaminti ir valgyti.

XIX amžiuje pica išpopuliarėjo visoje Italijoje, o vėliau ir visame pasaulyje. XX amžiuje picą pradėjo gaminti masiškai, ir ji tapo vienu populiariausių greito maisto patiekalų.

Pica šiandien

Šiandien pica yra be galo įvairi. Yra daugybė skirtingų picos rūšių, nuo klasikinės picos „Margherita” iki gurmaniškų picų su egzotiškais ingredientais. Picą galima gaminti namuose, užsisakyti picerijoje arba pirkti šaldytą.

Pica Lietuvoje:

Lietuvoje pica tapo populiari XX amžiaus pabaigoje. Šiandien picerijos yra vienos iš populiariausių maitinimo įstaigų visoje šalyje. Lietuviai mėgsta įvairias picos rūšis, tačiau ypač populiari yra klasikinė pica „Margherita”.

Picos pristatymas

Pica į namus Vilniuje yra patogus pasirinkimas, kai neturite laiko ar jėgų gaminti valgio patys. Picos pristatymas dažnai siūlomas nemokamai arba už nedidelį mokestį, todėl tai gali būti ekonomiškas pasirinkimas.

Tačiau picos pristatymas į namus gali turėti neigiamos įtakos picos skoniui. Keliaudama iš picerijos į jūsų namus, pica praranda šilumą, o tai sukelia keletą problemų:

  • Sūris atvėsdamas sukietėja;
  • Padažas praranda drėgmę;
  • Padas praranda traškumą.

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte picos pristatymo poveikį skoniui:

  • Užsisakykite picą iš picerijos, kuri yra arti jūsų namų;
  • Paprašykite picerijos picą nepjaustyti gabalėliais;
  • Įkaitinkite orkaitę prieš atvykstant picai;
  • Valgykite picą iš karto.

Pica yra skanus ir universalus patiekalas, kuris mėgstamas žmonių visame pasaulyje. Nuo paprastos tešlos su pomidorų padažu ir sūriu iki gurmaniškų picų su egzotiškais ingredientais, pica siūlo kiekvienam kažką ką jis mėgsta.

Daugiau informacijos apie skani pica tinklalapyje: FOKUS PICA