Personalo atranka ir nuotoliniai pokalbiai: privalumai ir iššūkiai

               Šiandieninėje rinkoje, kai technologijos leidžia vesti darbo pokalbius nuotoliniu būdu, tokių pokalbių naudojimas personalo atrankoje tampa viena iš populiaresnių interviu priemonių. Nepaisant daugelio privalumų, tokie pokalbiai taip pat kelia iššūkius ir grėsmes, kurios gali turėti įtakos objektyvumui ir iš esmės – bendram atrankos procesui. Šiame straipsnyje apžvelgiamos nuotolinių pokalbių grėsmes ir privalumai, susiję su personalo atranka.

               Techniniai aspektai

               Vienas iš svarbiausių nuotolinių pokalbių iššūkių yra techninės problemos, kurios gali kilti dėl interneto ryšio sutrikimų, programinės įrangos klaidų ar kitų techninių sutrikimų. Tai gali turėti įtakos pokalbio kokybei, gali atsirasti sunkumų su garso ar vaizdo transliacija, kurie trukdytų sklandžiam bendravimui. Nepaisant šių trūkumų, techniniai aspektai leidžia prisijungti iš bet kurios vietos patogiu laiku ir efektyviai aptarti siūlomo darbą.

               Asmenybės įvertinimo sunkumai

               Nors personalo atranka ir nuotoliniai pokalbiai puikiai dera dėl galimybės greitai rinkti ir apdoroti informaciją, bet tuo pačiu metu tai turi ir savotiškų trūkumų. Kadangi atrankos specialistai negali tiesiogiai stebėti kandidatų kūno kalbos, yra sudėtingiau įvertinti asmenybės bruožus, motyvaciją ir tarpusavio sąveiką. Tai gali sumažinti galimybes sukurti tikslingą nuomonę apie kandidatus.

               Trikdžiai, trukdantys sklandžiam pokalbiui

               Nuotolinio pokalbio metu kandidatams gali kilti problemų su aplinka ir pašaliniais trikdžiais. Trikdžiai gali būti susiję su šeimos narių ar gyvūnų triukšmais, netinkamu apšvietimu arba nepalankiu ir netvarkingu fonu. Tokios sąlygos gali ne tik sutrikdyti kandidatų koncentraciją, bet ir paveikti jų įvaizdį darbdavio akyse, o tuo pačiu personalo atranka gali tapti komplikuotu procesu.  

               Bendravimo subtilybės

               Nuotoliniai pokalbiai gali neleisti visiškai pilnai įvertinti kandidato tarpusavio bendravimo įgūdžių. Viena vertus, tai gali būti privalumas tiems, kurie yra drąsūs komunikacijoje per virtualią erdvę. Tačiau kiti gali prarasti galimybę parodyti savo tarpusavio bendravimo įgūdžius gyvos komunikacijos metu ir taip nepilnai atsiskleisti bei sudaryti klaidingą įspūdį.

               Nuotolinių pokalbių naudojimas personalo atrankoje gali būti efektyvus, tačiau svarbu atsižvelgti į trūkumus ir juos įvertinti. Atrankos specialistai turėtų būti ruošiami spręsti iššūkius, kurie kyla iš techninių problemų arba besikeičiančių darbo sąlygų, siekiant užtikrinti, kad atranka būtų objektyvi, sąžininga ir techniškai sklandi.

Daugiau informacijos apie personalo atranką: https://personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka