Skip to main content
Žvėrinčiaus lombardas

Žvėrinčiaus lombardas: kokiais atvejais verta pasinaudoti jo paslaugomis

Ką daryti, jei pritrūko visai menkos pinigų sumos, o pasiskolinti nėra iš ko? Pateikus prašymą kredito kortelei gauti, net jei atitinkate visus banko keliamus reikalavimus, teks laukti kelias dienas, pasiėmus greitąjį kreditą reikės mokėti nemažas palūkanas. Vartojimo paskolos taip pat yra finansinis įsipareigojimas – suteikiamos toli gražu ne kiekvienam, o laiku negrąžinus rizikuojama susigadinti kredito istoriją.

Tačiau. jei turite vertingų daiktų, yra dar vienas greitas būdas prasimanyti pinigų. Paskolą suteikti gali nuo viduramžių laikų veikianti ir su kitomis kredito įmonėmis konkuruojanti skolinimo įstaiga – lombardas.

  • Lombardas suteikia paskolą mainais už atneštą vertingą daiktą: telefoną, kompiuterį ar aukso dirbinį.
  • Lombardas įvertina daiktą ir skolininkui suteikiama užstatomo daikto vertės dydžio paskola.
  • Pinigai išduodami iškart, tereikia turėti asmens dokumentą ir pasirašyti sutartį.
  • Jei paskolos laiku negrąžinsite, lombardas parduos užstatytą daiktą.

Žvėrinčiaus lombardo suteikiamas kredito dydis

Lombardas suteikia paskolą, kurios dydis paprastai yra mažesnis nei užstato vertė, taigi besiskolinantis asmuo gauna tik procentinę dalį nuo užstatyto daikto kainos. Kaina ir procentinė paskolos dalis yra lombardo ir skolininko susitarimo reikalas, praktiškai tai 25-30 procentų nuo užstatomo daikto vertės rinkoje.

Lombardinio kredito trukmė

Lietuvoje lombardas paskolą suteikia vienam mėnesiui ir dar skiria kelias dienas skolai grąžinti. Kuo ilgesnis paskolos terminas, tuo didesnės skaičiuojamos palūkanos. Jei skolininkas paskolos negrąžina laiku, lombardas parduoda užstatytą daiktą ir taip susigrąžina kreditą.

Kokį užstatą priima lombardas

Lombarde užstatyti galima bet kokį vertingą daiktą – nuo auksinio žiedo iki automobilio. Tačiau negalima užstatyti nekilnojamojo turto.

Lombardui užstatyti galima ir vertybinius popierius, kuriais prekiaujama biržoje.

Lombardinio kredito pliusai ir minusai

  • Paprasta

Norint gauti paskolą reikia turėti tik vertingą daiktą ir asmens dokumentą.

  • Greita

Pinigai išmokami iškart.

  • Žema rizika

Dėl laiku negrąžinto kredito neturėsite problemų su antstoliais ir nesugadinsite kredito istorijos.

Vienintelis trūkumas.

  • Palūkanos

Lombardai skaičiuoja gana dideles palūkanas.

Užstato draudimas

Atkreipkite dėmesį, kad sudarant sutartį nebūtų reikalaujama sumokėti užstatomo daikto draudimo. Užstato draudimas yra lombardo atsakomybė, tad jei jūsų vertingas daiktas būtų prarastas, tarkim, jis būtų pavogtas, lombardas turėtų padengti patirtus nuostolius.

Ar gali lombardas parduoti daiktą anksčiau nei baigėsi sutarties terminas

Lombardas turi teisę parduoti užstatą tik tokiu atveju, jei paskola negrąžinama laiku. Taigi to padaryti negalima anksčiau nei praeis mėnuo po sutarties sudarymo.

Ar galima lombarde „užstatyti“ pinigus ir už tai gauti palūkanas

Ne, negalima. Lombardas – ne bankas.

Kaip parduodami laiku neišpirkti daiktai

Lombarde dažnai būna ir maža parduotuvė, kurioje pardavinėjami skolininkų laiku neišsipirkti daiktai. Joje galima rasti visko: ir juvelyrinių dirbinių, ir įrankių, ir išmaniųjų įrenginių. Kadangi daugelis fizinių parduotuvių jau seniai persikėlė į virtualias erdves, nuo jų neatsilieka ir lombardai – neišpirktos prekės atsiduria internetinėje lombardo svetainės parduotuvėje.

Specializuoti lombardai

Didžiausiuose pasaulio miestuose veikia specializuoti lombardai, kurie užstatu priima tik tam tikrus daiktus, pavyzdžiui tik automobilius arba tik antikvariatą ir panašiai.

Lietuvoje veikiantys lombardai

Lietuvoje lombardai veikia nuo 1889 metų. Sovietų okupacijos laikais didžiuosiuose miestuose veikė valstybiniai lombardai, kuriuose beveik legaliai buvo pardavinėjamos deficitinės prekės.

Šiuo metu vien Vilniuje veikia apie 40 lombardų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *