Skip to main content
Vartojimo ir automobilio paskola: koks skirtumas tarp jų?

Vartojimo ir automobilio paskola: koks skirtumas tarp jų?

Asmeninė vartojimo paskola – tai paskola, skirta įvairiems vartotojo poreikiams tenkinti. Dažniausiai ji suteikiama prekėms ir paslaugoms įsigyti (pavyzdžiui, automobiliui, naujam kompiuteriui, kelionėms ir pan.). Įprastai, norint gauti vartojimo paskolą, nereikia įkeisti jokio turto. Prie vartojimo paskolų priskiriama ir išperkamoji nuoma arba pirkimas išsimokėtinai. Tokiu atveju paskola skiriama tam tikram produktui ar paslaugai įsigyti ir išmokama ne ją imančiam vartotojui, o tiesiai prekės arba paslaugos pardavėjui.

Vartojimo paskola labiausiai tinka didelėms vienkartinėms išlaidoms padengti, tokioms kaip skolų konsolidavimas ar namų tobulinimo projektai. Galite naudoti asmeninę paskolą ir norėdami finansuoti naujo ar naudoto automobilio pirkimą, tačiau pigiausias variantas tokiu atveju yra automobilio paskola. Paskola automobiliui yra teikiama perkant naują ar naudotą transporto priemonę. Asmeninės paskolos gali būti naudojamos beveik bet kokiu tikslu, o paskolos automobiliams yra specifinės. Įprastai asmeninėms paskoloms yra būdingos didesnės palūkanos nei paskoloms, kurios yra skirtos automobiliui įsigyti.

Paskolų skirtumai

Paskolų sumos, metinės procentinės normos ir kitos paskolos savybės asmeninėms ir automobilio paskoloms ganėtinai skiriasi. Esminis paskolų skirtumas yra tas, jog paskolos automobiliams yra užtikrinamos užstatant transporto priemonę, todėl palūkanų normos paprastai būna mažesnės nei asmeninių paskolų, kurios suteikiamos be užstato bei skolintojui prisiėmus didesnę finansinę atsakomybę.

Paskolos automobiliams yra pigiausias būdas daugumai žmonių finansuoti naują ar naudotą transporto priemonę. Kai kurie skolintojai ir atstovybės gali siūlyti finansavimą be pradinio įnašo, tačiau jei jį pasirinksite, gausite mažesnę paskolos normą. Automobilių refinansavimo paskolos paprastai naudojamos norint išsinuomoti automobilį. Taip pat galite pretenduoti į mažesnę palūkanų normą refinansuodami, jei laiku mokėjote už savo automobilio paskolą ir jūsų kreditas pagerėjo.

Asmeninės paskolos labiausiai tinka skolininkams, kurie nenori įkeisti gauto automobilio ir renkasi mokėti didesnes palūkanas mainais į skolinamas lėšas. Naudojant paskolą automobiliui, jūsų perkamos transporto priemonės tipas taip pat turi įtakos palūkanų normai, o naudojant abi paskolų rūšis, jūsų kredito profilis, pajamos ir esamos skolos turi įtakos gaunamai palūkanų normai. Skolininkams, turintiems gerą ar puikų kreditą, pastovias pajamas ir mažai esamų skolų, taikoma žemiausia palūkanų norma.

Individualios sąlygos ir paskolų gavimo veiksmai

Asmeninių paskolų ir automobilių paskolų grąžinimo sąlygos priklauso nuo skolintojo. Kai kurie kreditoriai siūlo asmeninę paskolą nuo vienerių iki septynerių metų, tačiau dažniausiai tai būna nuo trejų iki penkerių metų. Paskolos automobiliui gali būti suteiktos nuo dvejų iki šešerių metų, tačiau pirkėjai dažniausiai renkasi terminus nuo penkerių iki septynerių metų.

Abiem atvejais ilgesnės grąžinimo sąlygos reiškia, kad per visą paskolos laikotarpį mokėsite daugiau palūkanų. Ir nors gauti paskolą iš esmės nėra sunku, visada reikia atsižvelgti į esamas individualias paskolos sąlygas, jog priimti racionaliausią sprendimą.

Kredito patikrinimas. Prieš pateikdami paraišką, peržiūrėkite savo kredito balą ir kredito ataskaitas, ar jose nėra klaidų. Kai kurie bankai ir finansinių paslaugų įmonės siūlo nemokamą kredito balo patikrą. Žinodami savo kredito balą galėsite lengviau įvertinti normą, į kurią galite pretenduoti.

Asmeninių finansų patikrinimas. Prieš imdami paskolą automobiliui ar asmeninę paskolą,  apskaičiuokite mėnesinius asmeninės paskolos ar automobilio paskolos mokėjimus, kad nustatytumėte, ką galite sau leisti.

Išankstinė paskolų davėjų apžvalga. Paskolų pasirinkimo apžiūra gali nulemti geriausios paskolos gavimo galimybę. Tai leistų jums pamatyti, kokią palūkanų normą ir paskolos sumą gali pasiūlyti skolintojas. Gerai būtų patikrinti ir palyginti kelių paskolos davėjų tarifus, sąlygas ir paskolos ypatybes, jog išsirinkti geriausią variantą.

Dokumentinis paskolos užbaigimo patvirtinimas. Prieš priimdami pasiūlymą būtinai atidžiai perskaitykite asmeninę ar automobilio paskolos sutartį ir įsitikinkite, kad suprantate sąlygas, ir tik tada priimkite sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *