Skip to main content

Paskolos verslui: ką svarbu žinoti, prieš pasirašant sutartį?

Daug žmonių norėtų pradėti savo verslą ir save realizuoti, tačiau startui reikalinga apibrėžta materialinė bazė, kurios neturėjimas sukelia atitinkamus sunkumus kelyje į svajonių verslą. Taip pat pinigų gali pritrūkti ir jau veikiančiam verslui praplėsti, įsigyti medžiagų, atnaujinti techninę bazę ir pan. Tačiau savo verslo plėtrai skirtos banko paskolos įforminimas trunka ilgai ir tai dažnai yra ganėtinai sudėtingas procesas. Dėl šių priežasčių vis labiau populiarėja greitųjų paskolų įmonių teikiamos vartojimo paskolos verslui.

Verslas – veiklos sritis, reikalaujanti didelių investicijų. Žinoma, jų dydis priklauso nuo verslo, kurio žadate imtis, rūšies. Vienokia suma Jums bus reikalinga pirmajam žingsniui žengti, pradedant floristikos verslą ir visiškai kitokia (be abejo, ir daug didesnė), jei nuspręsite atidaryti logistikos įmonę. Taigi bet kuriuo atveju, greičiausiai, neišsiversite be pagalbos iš šalies. Dėl anksčiau išvardintų priežasčių, šios pagalbos pradedantieji verslininkai dažnai ima žvalgytis į greitųjų paskolų įmones. Jeigu ir Jūs nusprendėte kreiptis į vieną iš jų, svarbu, prieš pasirašant sutartį, žinoti keletą dalykų.

Greitosios paskolos verslui – svarbūs aspektai

Visų pirma, svarbu įvertinti, ar greitųjų paskolų įmonė, kurią pasirinkote, paskolas teikia atsakingai ir kokios lengvatos teikiamos paskolų grąžinimui. Tai gali būti:

  • pirmosios įmokos termino atidėjimas;
  • galimybė grąžinti paskolą per tam tikrą laikotarpį be pabrangimo;
  • ar tiesiog palankesnės paskolos grąžinimo palūkanos.

Taigi prieš imdami paskolą, paskaitykite atsiliepimus apie pageidaujamą įmonę, apsilankykite jos internetinėje svetainėje ir palyginkite sąlygas su kitomis įmonėmis.

Viena galimybių pradėti verslą, kai tam trūksta lėšų – Provident paskola. Bet yra ir daugybė kitų įmonių, taip pat teikiančių paskolas verslui. Jums tereikia plačiau pasidomėti jų veikla ir suteikiamų kreditų sąlygomis. Ir, be abejo, vienas svarbiausių veiksnių, kuriuos turite įvertinti, prieš imdami paskolą, – Jūsų galimybė ją grąžinti. Nesikarščiuokite ir gerai apgalvokite, kokio dydžio mėnesinės įmokos Jums bus įkandamos ir kaip greitai atsipirks (ar tikrai atsipirks?) Jūsų pasiimta paskola.

Paskolos verslui iš greitųjų paskolų įmonių – privalumai

Pradedančiajam verslininkui itin svarbu, kad norimo dydžio paskolą galima būtų gauti be didesnių keblumų, kurių dažnai iškyla, kreipiantis į banką paskolos verslui. Toliau išvardinsime svarbiausius greitąsias paskolas teikiančių įmonių privalumus, lyginant su bankais. Tačiau svarbu paminėti ir pagrindinį jų trūkumą, lyginant su paskolas teikiančiais Lietuvos bankais. Kalbame apie pakankamai mažą paskolos dydį. Tai vienas svarbiausių trūkumų, tačiau, jeigu Jums jis nekelia keblumų ir suma, kurią skolinsitės, nėra didelė, vardijame tokių įmonių privalumus. O jie – tokie:

  • minimalus dokumentų paketas;
  • lengvas prašymo užpildymas;
  • galimybė pateikti paraišką telefonu arba internetu;
  • ir kiti privalumai, priklausantys nuo konkrečios, paskolas teikiančios įmonės.

Henris Fordas yra pasakęs, kad „Nesėkmė yra galimybė pradėti viską iš naujo, tik šį kartą daug protingiau“. Tad tam, kad nereiktų mokytis iš klaidų – nesuklyskite, nusprendę imti paskolą verslui. Patariama, prieš imant bet kokią paskolą, „pasitreniruoti“: pabandykite bent pusmetį pagyventi, atsidėdami į šalį ir neleisdami tokios sumos, kurią kas mėnesį teks mokėti, pasiėmus paskolą. Taip bus lengviau pasiruošti laukiančiam finansiniam susivaržymui.

Taigi pasiimti paskolą verslui (jeigu tai santykinai nedidelė suma) – nėra sudėtinga, tačiau visada reikia atsižvelgti į savo galimybes grąžinti paskolą iki reikalaujamo termino pabaigos ir atitinkamo dydžio mėnesinėmis įmokomis, kad vėliau netektų gailėtis. Taip pat svarbu kuo daugiau sužinoti apie įmonę, kurią pasirinksite savo kreditore: skaitykite atsiliepimus, nagrinėkite informaciją internete ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *