Skip to main content
kaip kreditinės kortelės naudojimas įtakoja asmens biudžetą

Kaip kreditinės kortelės naudojimas įtakoja asmens biudžetą?

Turbūt visiems yra žinoma, jog kredito kortelės naudojimas yra ne tik funkcionalus, bet ir patogus būdas, leidžiantis stebėti išleidžiamų lėšų kiekį bei nustatyti norimą pinigų limitą. Kreditinės kortelės dėka galima pirkti dabar, bet sumokėti vėliau. Naudojantis šia kortele taip pat galima sekti savo išlaidas, todėl tai gali būti puiki priemonė planuojant biudžetą ir kontroliuojant asmenines išlaidas. Kreditinių kortelių naudojimas, kaip biudžeto sudarymo įrankis, yra gana gera ir funkcionali idėja, nes tai gali padėti sukurti puikų kreditą.

Asmeninių išlaidų sekimas

Kad galėtumėte susikurti realistišką biudžetą, turite žinoti, kiek išleidžiate. Prisijungus prie savo paskyros internete galima matyti į kategorijas klasifikuotus pirkinius ir kitas finansines operacijas, todėl tai yra itin patogu kortelės naudotojui. Norint peržiūrėti didesnę išlaidų apžvalgą galima gauti ir, pavyzdžiui, metines išlaidų ataskaitas. Sužinojus asmeninę išlaidų apimtį yra lengviau nuspręsti, ar reikia sukurti dar griežtesnį biudžetą. Kreditinė kortelė yra puikus įrankis asmeninio biudžeto tvarkymui: peržiūrint operacijas kas savaitę, mėnesį ar nusistatant neviršijamą mėnesio išlaidų limitą, galima išvengti aplaidumo bei išlaikyti norimą asmeninių finansų lygį.

Mokėjimo kreditine kortele privalumai

Anksčiau dauguma piniginių operacijų įvykdavo atsiskaitant grynaisiais pinigais. Žmonės už kasdienius pirkinius atsiskaitė grynaisiais arba čekiais, o kreditines korteles, tuo tarpu, pasilikdavo dideliems ir retiems pirkinių mokėjimams. Šiais laikais kreditinės kortelės priimamos beveik visur. Pabrėžtina ir tai, jog kredito kortelės yra žymiai saugesnė asmeninių finansų alternatyva: dėl  įdiegtos apsaugos sistemos jas nešiotis yra ganėtinai saugu, nes pametus piniginę jūs savo pinigų neprarasite.

Visgi nereikėtų pamiršti, jog kaip nurodo ir bendrasis duomenų apsaugos reglamentas 2018, prieš kiekvienos paslaugos ar prekės įsigijimą reikia būti itin atidiems. Norint išvengti duomenų nutekėjimo, pildant anketas, kurios reikalauja asmeninių duomenų, patartina būti atsakingiems ir įsidėmėti, kad visada išlieka duomenų pasisavinimo galimybė. Biudžeto skirtukų laikymasis gali būti iššūkis, todėl išsiaiškinti, kur buvo pervedami pinigai ir kur keliauja asmeniniai duomenys yra svarbu bei reikalauja išsamios išankstinės analizės.

Kreditinės kortelės įtaka kredito balui

Kruopštus ir atsakingas kredito kortelės naudojimas yra vienas geriausių būdų pagerinti savo kredito balus, nes geras kreditas atveria daugybę durų su plačiomis finansinių pasirinkimų galimybėmis. Tai leidžia lengviau susirasti būstą ir nesvarbu, ar potencialus nuomotojas patikrina jūsų kreditą prieš įteikdamas raktus nuo jo, ar jūs kreipiatės dėl būsto paskolos asmeniniam būstui įsigyti. Mobiliųjų telefonų tiekėjai, draudimo agentai ir komunalinių paslaugų įmonės taip pat gali naudoti jūsų kredito istoriją, kad nustatytų jūsų tinkamumą ir galimus įkainius. Todėl turint kreditinę kortelę ir laiku apmokant sąskaitas, galimybė kredito balui augti yra gana didelė.

Kada nenaudoti kreditinės kortelės?

Prekybininkai moka apdorojimo mokesčius kiekvieną kartą, kai naudojate kreditinę kortelę. Šiuo metu šie mokesčiai įtraukiami į prekybininko kainas, kaip ir bet kurios kitos verslo išlaidos. Prekybininkų požiūriu net debeto kortelės yra geresnės nei kreditinės kortelės, nes debeto kortelių apdorojimo mokesčiai paprastai būna mažesni nei mokama už kredito kortelės operaciją.

Kai kuriems žmonėms yra sunku kontroliuoti išlaidas, kai jie naudojasi kreditine kortele. Dėl penkių skaitmenų kredito kortelės limito gali būti sunku prisiminti, kodėl, pavyzdžiui, neturėtumėte nusipirkti vieno ar kito daikto. Jei artėja kredito limitas arba nerimaujate dėl didelio kredito kortelės disbalanso, galite naudoti savo debeto kortelę arba grynuosius pinigus. Iš esmės kreditinių kortelių vartotojams teikiama daugybė puikių privalumų, tačiau, kaip ir naudojantis kitais mokėjimo būdais, reikėtų nepamiršti apgalvoti ir pritaikyti jums tinkamiausią variantą.

Finansinių operacijų peržiūra

Naudojantis tam tikro laikotarpio biudžetu, patartina gan dažnai patikrinti pirkimo veiklos istoriją bei išrašus. Kiekvieną savaitę ar mėnesį turėkite konkrečią dieną, kai susumuosite kiekvienos kategorijos pirkinius, kad įsitikintumėte, jog neviršijate nustatyto biudžeto. Kuo dažniau atliksite šias tikrinimo operacijas, tuo jausitės saugesni, nes žinosite, jog neperžengėte finansinio limito, kurį galite sau leisti kiekvieną mėnesį.

Patartina bent kartą per savaitę patikrinti savo bendras išlaidas, kad įsitikintumėte, jog viską atliekate racionaliai bei apskaičiuotai. Prireikus, žinoma, galima pakoreguoti mėnesio išlaidų limitą, kai yra papildomų išlaidų, pavyzdžiui, automobilio draudimo įmoka ar planuotos kasmetinės atostogos. Taip pat reikėtų įsitikinti, kad sumokėjote visą likutį iki nustatytos datos. Priešingu atveju bus skaičiuojamos palūkanos, kurios asmeniniam biudžetui gali pridaryti papildomos finansinės žalos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *