Skip to main content
Ką daryti, kai neturite galimybės grąžinti vartojimo paskolos ar apmokėti savo sąskaitų?

Ką daryti, kai neturite galimybės grąžinti vartojimo paskolos ar apmokėti savo sąskaitų?

Jei visgi nujaučiate, jog jūsų laukia staigios bei nemalonios permainos, pavyzdžiui, atleidimas iš darbo, tuomet būtų labai naudinga pirmiausiai susimokėti už būtiniausius dalykus bei sudaryti detalų planą, kaip elgtis su likusia asmeninio biudžeto dalimi. Ekonominis nuosmukis dėl koronaviruso pandemijos, deja, gali tęstis gana ilgą laiką. Ir nors nedarbas sumažėjo ir padėtis truputį stabilizavosi, tačiau net ir tiems, kurie išlaikė savo darbo vietas, gali tekti sunerimti: sutrumpintos darbo valandos bei esminių garantijų neturėjimas gali priversti suklusti ir pagalvoti apie papildomas išeitis. Ir visgi, jei esate tokioje situacijoje, kai negalite sumokėti visų savo sąskaitų arba matote, jog lėšos kone drastiškai tirpsta, galite apsvarstyti keletą naudingų galimybių bei pasirinkimų, kurie sumažintų asmeniniams finansams daromą žalą.

Paslaugų suskirstymas pagal svarbą

Norint priimti teisingus bei finansiškai naudingus sprendimus, patartina susiskirstyti paslaugų bei jų apmokėjimo terminus pagal kiekvieno iš jų svarbą. Prieš sumokant ne pirmo būtinumo mokesčius, pabandykite padengti pagrindinius, tokius kaip mokesčiai už pastogę (hipoteką ar nuomą), maistą ir komunalines paslaugas. Transportas, mobiliųjų telefonų paslaugos ir vaikų priežiūra yra taip pat būtinų apmokėti dalykų sąraše. Žmonės, turintys hipotekos paskolą ir galintys patvirtinti su COVID-19 pandemija susijusius finansinius sunkumus, gali prašyti savo hipotekos skolintojų pakantumo jų turimų paskolų atžvilgiu. Jei visgi ketinate praleisti hipotekos mokėjimą dėl finansinių sunkumų, patartina susisiekti su skolintoju ir apsvarstyti alternatyvią išsimokėjimo galimybę.

Nemaža dalis kreditorių taip pat siūlo pigesnes „gelbėjimo linijos“ paslaugas ar atitinkamus mokėjimo planus, jei atsiliekate nuo paskirtos mokėjimo datos. Jei, pavyzdžiui, mokėjimai už automobilį yra per dideli, tačiau esate skolingi mažiau, nei automobilis yra vertas, galbūt galėsite pasinaudoti paskolos refinansavimo paslauga. Priešingu atveju, geriausias variantas gali būti parduoti ir nusipirkti ką nors pigesnio, jei tai yra įmanoma. Jeigu esate skolingas daugiau nei automobilio vertė, tikėtina, jog vis tiek galėsite jį parduoti, jei galėsite gauti vartojimo paskolą, kad padengtumėte turimų skolų skirtumą.

Kito lygio prioritetų identifikavimas

Mokesčiai, vaiko išlaikymas ir draudimas yra išlaidos, kurios gali turėti rimtų finansinių nuostolių bei pasekmių, jei jų laiku nesumokėsite. Valstybinės mokesčių agentūros gali paimti dalį darbo užmokesčio, areštuoti pinigus iš banko sąskaitos ir netgi išsiųsti į kalėjimą (nors taip paprastai nenutinka, nebent jūs sąmoningai sukčiavote mokesčių srityje). Panašios nuobaudos laukia žmonių, nemokančių išlaikymo vaikams. Nors šiais metais nemaža dalis institucijų nukėlė mokesčių pateikimo terminą, ir daugelis valstybių pasekė tokiu pavyzdžiu, tačiau dalis gyventojų vis tiek nėra pajėgūs sumokėti reikiamos bei jiems nustatytos sumos. Tokiu atveju verta ieškoti kitų būdų, kaip tinkamai susitvarkyti su savo mokesčiais. Vaikų išlaikymo klausimu galite bandyti pakeisti vaiko išlaikymo sutartį, jei kreipsitės į teismą. Na, o jei jūsų draudimas yra nebeįperkamas, tada patartina pasitarti su draudimo agentu apie kitas alternatyvas.

Paskolos alternatyva

Vartojimo paskola arba bet kuri kita kredito forma gali padėti apmokėti sąskaitas, kai turimų pajamų nepakanka. Be abejo, tektų apmokėti visas skolas pagal nustatytus mokėjimo terminus, nes praleisti mokėjimai gali labai pakenkti kredito balams ir sumažinti skolinimosi galimybes ateityje. Tačiau verta paminėti, jog kai kuriose sąskaitose ir kredituose yra mygtukas „pristabdyti“. Tokiu atveju galite paprašyti mokestinės „tolerancijos“ studentų paskoloms, kurios dažnai leidžia laikinai nutraukti mokėjimus. Tuo tarpu kai kurie bankai ir kiti skolintojai nori padėti pandemijos paveiktiems vartotojams, todėl savo klientams siūlo papildomas išsimokėjimo galimybes. Bet kokiu  atveju patartina kreiptis į skolintojus, kad sužinotumėte, kas yra prieinama asmeniškai jums ir kaip gauti reikalingą pagalbą, nes tam tikras ir būtent jums pritaikytas skolos valdymo planas galėtų leisti grąžinti skolą už mažesnes palūkanas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *