Skip to main content
Ar verta imti paskolą, kai neužtenka pinigų nuomai

Ar verta imti paskolą, kai neužtenka pinigų nuomai?

Gyvenimas nestovi vietoje ir finansiniai sunkumai gali pasibelsti į duris visiškai netikėtai , pavyzdžiui, praradus darbą. Kebliausia turbūt bus laiku sumokėti už būsto nuomą, juolab, kad nuoma bei komunaliniai mokesčiai ir suryja didžiąją pajamų dalį. Savaime peršasi mintis, kad tokiu atveju bene geriausia išeitis būtų trumpalaikė paskola.

Taigi, ar verta imti paskolą nuomai sumokėti?

Manytume, kad imti paskolą, kai ženkliai sumažėja pajamos vis dėl to nėra geriausias sprendimas. Greitasis kreditas – „greiti pinigai“, tačiau teks mokėti nemenkas palūkanas, kurios savo dydžiu prilygs mėnesio ar dviejų būsto nuomos kainai. Be to, laiku nesumokėjus įmokos iškyla rizika susigadinti kredito istoriją. Taigi, prieš imant paskolą reikia ypatingai bei sąžiningai įvertinti, ar pavyks laiku ir be problemų grąžinti pasiskolintus pinigus. Todėl apsvarstykite ir kitus kelius, kurie padėtų išsisukti iš keblios padėties: bandykite tartis su buto šeimininku, prašykite kartu gyvenančių draugų finansinės paramos ir palaikymo, taip pat kreipkitės į gimines ir pažįstamus.

Vartojimo paskola, skirta būsto nuomai mokėti

Imti vartojimo paskolą nuomai mokėti – brangus malonumas. Taip, paskola tikrai akivaizdi pagalba, bet reikia įvertinti visus privalumus ir trūkumus.

  • Jūsų mėnesio išlaidos išaugs, nes teks mokėti ne tik nuomą, bet grąžinti paskolą ir priskaičiuotas palūkanas.
  • Didelės trumpalaikės paskolos palūkanos. Greitai išduodamų kreditų palūkanos paprastai yra didelės, o tai reiškia, kad per ilgesnį grąžinimo laikotarpį sumokėsite tiek palūkanų, kad tokios sumos būtų pakakę susimokėti poros mėnesių nuomą.
  • Derėtis dėl mažesnės paskolos palūkanų normos gali tik tie asmenys, kurių kredito istorija yra nepriekaištinga, pajamos pakankamos ir nuolatinės.
  • Iškyla grėsmė susigadinti kredito istoriją, net jei praleisite vieną vienintelį mokėjimą.

Kokiu atveju trumpalaikė paskola yra gera išeitis

Kaip ten bebūtų, bet trumpalaikė paskola puiki išeitis, kai pinigų reikia greitai ir tikrai aišku, kad jų ateityje turėsite pakankamai, o tai reiškia, kad paskolą grąžinsite laiku ir be jokių problemų. Pavyzdžiui, norite nuomotis kitą būstą, tačiau dar neatgavote depozito už ankstesnį arba po pertraukos pradėjote dirbti kitame darbe bet dar negavote atlyginimo. Tokiais atvejais tikrai žinote, kad paskolą sugebėsite grąžinti. , o išsirinkti palankiausią paskolos variantą iš visų, kuriuos siūlo įvairūs kreditoriai, padės paskolos skaičiuoklė.

Kiti būdai palengvinti būsto nuomos naštą

Iškilus laikiniems finansiniams sunkumams iš keblios padėties išsukti pravers visi įmanomi būdai.

  • Visų pirmiausia, pabandykite pasikalbėti su būsto šeimininkais. Galbūt jie sutiktų atidėti įmokas ir už tai nereikalautų mokėti delspinigių.
  • Prasimanykite papildomų pajamų. Galima parduoti nereikalingus daiktus ar rūbus arba pradėti teikti mokamas, pavyzdžiui, korepetitoriaus paslaugas.
  • Prašykite tėvų, giminių ar draugų pagalbos. Artimieji paskolins pinigų geresnėmis sąlygomis nei kreditoriai.

Ir dar kartą. Tarkitės su būsto savininku. Gal jis sutiks, kad laikinai apsigyventumėte kitur ir už tą laiką nereiks mokėti nuomos, o gal sutiks leisti gyventi ir mokėti mažiau užuot laikęs būstą tuščią tol, kol suras kitą nuomininką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *