Skip to main content
Statome namą iš blokelių: kokius pasirinkti?

Statome namą iš blokelių: kokius pasirinkti?

Seniau pagrindinė mūrui skirta medžiaga buvo plytos. Dabar ženkliai pranašesni yra įvairūs statybiniai blokeliai. Nurungę tradicines plytas, įsitvirtino rinkoje, o jų asortimentas gana platus. Taigi, kokius blokelius pasirinkti?

Dažniausiai namų statyboms naudojami šie blokeliai:

  • Akyto betono blokeliai, kitaip dar vadinami dujų silikatiniais;
  • Keramzitbetonio blokeliai;
  • Keraminiai blokeliai;
  • Silikatiniai blokeliai;
  • Betoniniai blokeliai.

Akyto betono blokeliai

Akytbetonio poros garantuoja labai didelį blokelio tvirtumą, pakankamai gerą garso izoliaciją, nesudėtingą montavimą ir blokelių apdorojimą statybos metu. Blokelių porėtumas lemia jų patvarumą ir puikius šilumos izoliacijos parametrus. Maža to, šie blokeliai pasižymi aukštu atsparumo ugniai koeficientu.

Vienu didžiausių akyto betono blokelių privalumų išskiriamos labai puikios šilumos izoliacijos savybės. Taip pat būtina paminėti ir puikią šilumos akumuliaciją – šie blokeliai sulaiko šilumą, ją akumuliuoja. Šie blokeliai patrauklūs tiems, kuriems svarbus ekologijos aspektas, nes akytas betonas pagal ekonomiškumo kriterijų užima antrą vietą po medienos. Maža to, šie blokeliai yra atsparūs įvairiems grybams, pelėsiui, bakterijoms, kas labai svarbu ir turi teigiamos įtakos gyvenimo kokybei.

Visgi kad ir kokie puikūs savo technine charakteristika būtų akyto betono blokeliai, jie turi ir trūkumų. Vienas esminių – jie negali išlaikyti sunkių gelžbetonio perdengimų. Todėl statantiems iš šių blokelių, rekomenduojame pasirinkti medžio perdangas.

Keramzitbetonio blokeliai

Blokeliai gaminami iš keramzito, taip pat cemento ir vandens, o gaminimo technologija paremta vibraciniu presavimu. Pats keramzitas išgaunamas aukštoje temperatūroje kepinant molio granules, pasižyminčias lengvumu ir puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis. Visgi palyginti su prieš tai minėtais akyto betono blokeliais, tai keramzitbetonio blokeliai šilumą izoliuoja dvigubai prasčiau. Bet didžiausias jų privalumas – tvirtumas.

Prie keramzitbetonio blokelių privalumų reikia paminėti puikią garso izoliaciją, itin lengvą mūrijimo procesą. Blokeliai atsparūs pelėsiui, kadangi savyje nekaupia drėgmės. Iš keramzitbetonio blokelių sumūrytos sienos turės labai geras priešgaisrines savybes.

Keramzitbetonio blokeliai taip pat neribos Jūsų fantazijos ir poreikių – iš jų galite statyti įvairių architektūrinių stilių namus, įgyvendinti įmantriausias savo idėjas. Juos drąsiai galite pjaustyti bei gręžti. Keramzitbetonio blokeliai puikiai tinka mažaaukštei statybai – 1–3 aukštų pastatams, jų nešančiosioms lauko sienoms, vidaus pertvaroms.

Statome namą iš blokelių: kokius pasirinkti?

Keraminiai blokeliai.

Kalbant apie šiuos blokelius pirmiausia reikia paminėti esminius jų ypatumus: ilgaamžiškumą ir ekologiškumą. Gaminami iš krosnyje degto molio. Natūralios žaliavos bei nesudėtinga gamybos technologija – tai lemia keraminių blokelių ekologiškumą ir vertinimą.

Keraminių blokelių privalumų sąrašas ilgas. Visų pirma, tai jie turi geras šilumos ir garso izoliacines savybes. Keraminiai blokeliai labai tvirti ir pasižymi aukštu atsparumu ugniai. Jie akyti, oro tarpai išsaugo šilumą, o savo šiluminėmis savybėmis šie blokeliai labai artimi keramzitiniams.

Visgi keraminiai blokeliai palyginti su kitais, turi nemažai trūkumų. Kaip vieną didžiausių išskirtume gana trumpą šių blokelių atsparumą šalčio ciklams. Jis maždaug siekia apie 25 šalčio ciklus. Kas nutinka vėliau? Keraminiai blokeliai gali pradėti trupėti, skilinėti. Reikia žinoti ir tai, kad iš keraminių blokelių sumūrytose sienose bus gana sudėtinga tiesti instaliacijų laidus, kadangi blokeliai sunkiai pjaustomi.

Silikatiniai blokeliai.

Jų sudėtis: smėlis, kalkės ir vanduo. Gamybos technologija – blokeliai formuojami galingais presais, veikiami prisotintų vandens garų ir aukšto slėgio, taip pat itin aukštos – net 200 laipsnių – temperatūros. Visų šių veiksnių veikiami blokeliai tvirtai suakmenėja.

Kalbant apie patvarumą, tai šie blokeliai, palyginti su kitais minėtais blokelių tipais, yra itin patvarūs ir atsparūs gniuždymui, Tačiau kas liečia šilumos laidumą, tai silikatiniai blokeliai yra laidžiausi šilumai. Tai didelis šių blokelių trūkumas.

Nepaisant minėto trūkumo, silikatiniai blokeliai rinkoje yra vieni populiariausių dėl optimalaus mikroklimato palaikymo patalpoje, o padidėjus oro drėgmei silikatiniai blokeliai puikiai sugeria vandens garus. Dar vienas šių blokelių privalumas – didžiausi atsparumo šalčio ciklams rodikliai, palygint su kitų rūšių blokeliais. Silikatiniai gali atlaikyti net 50–100 šalčio ciklų, tad pozicionuojami kaip itin ilgaamžiai. Maža to, silikatiniai blokeliai pasižymi aukštu atsparumu drėgmei, gera garso izoliacija ir dideliu atsparumu ugniai.

Kaip dar vieną trūkumą galima įvardyti lygų blokelių paviršių, dėl kurio gana sunkiai prie jų limpa tinkas, tad sudėtingiau daryti apdailą.

Betoniniai blokeliai.

Šių blokelių gamybai naudojamas cementas, smėlis, vanduo ir smulkus žvirgždas. Gamybos technologija remiasi vibracinio presavimo būdu, o blokeliai gali būti dvejopi: pilnaviduriai arba tuščiaviduriai. Kaip privalumus reikia paminėti neblogą atsparumą šalčio ciklams, gniuždymui, taip pat geras ir atsparumo ugniai koeficientas. Betoniniai blokeliai gerai izoliuoja garsą.

Tačiau šie blokeliai kaip ir kiti minėtieji turi ir trūkumų. Esminiu galima traktuoti labai prastą šiluminę varžą. Taip pat sunku juos apdoroti, kas labai riboja statybų galimybes. Jei siena nearmuota, tai labai didelė tikimybė, kad joje atsiras ne tik skilimų, tačiau ir dūžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *