Skip to main content
Kanalizacijos irengimas

Kanalizacijos įvedimas individualiame name

Jei seniau kanalizacija name buvo didelis privalumas, tai šiandien kanalizacija – būtinybė. Kai statote namą, tai neišvengiamai sprendžiate ir kanalizacijos klausimą. Puiku, jei iki Jūsų sklypo atvesta centrinė kanalizacija, tuomet kanalizacijos įrengimas nesukels papildomų problemų, daug darbų išvengsite. Tačiau ką daryti, jei įsigijote sklypą toliau nuo miesto, kaimo vietovėje, sodų bendrijoje ar kitoje vietoje, kur nėra atvesta centrinė kanalizacija? Tokiu atveju kanalizaciją reikės įsirengti patiems. Šiandien kanalizacijoms turi būti montuojami specialūs valymo įrenginiai. Tačiau kad būtų, ką pajungti prie valymo įrenginio, turi būti išvedžiota kanalizacija, o kanalizacijos pajungimas prie valymo įrenginių jau tada bus tik smulkmena.

Kanalizacijos įvedimas: darbų eiga trumpai

Kanalizacija yra vienas tų aspektų, kuriuos būtina numatyti ir suplanuoti dar pačioje namo planavimo proceso pradžioje. Jei kanalizaciją vedžiosite patys, tai popieriaus lape pasibraižykite ir pasipaišykite visą vamzdyno sistemą. Jei planuojate lieti ištisinius pamatus namui, tai vamzdžius išvedžiokite dar prieš tai, kad paskui nereikėtų gręžti skylių pamatuose.

Vamzdžius vedžiokite prieš grindų betonavimą.

Numatykite, kokiame aukštyje bus grindys ir palikite į viršų išsikišusius vamzdžius. Aukščio negailėkite, kad vėliau reikėtų mažiau alkūnių ir sujungimų.

Kai vamzdžiai bus išvedžioti, galite betonuoti namo grindis. Paliktų išsikišusių vamzdžių netrumpinkite. Juos pasikoreguosite vėliau, kai pajunginėsite plautuves, vonią, dušo kabiną, skalbimo mašiną, indaplovę ir kt. Geriau vėliau vamzdžius nupjauti, nei sujunginėti, siekiant reikiamo aukščio.

Kokie vamzdžiai tinka kanalizacijai?

Atėjus metui pirkti kanalizacijos vamzdžius pamatysite, kad jų asortimentas labai platus. Pirmiausia, tai nepirkite vienodų vamzdžių ir laukui, ir vidaus kanalizacijai. Vidaus ir lauko kanalizacijai skirti vamzdžiai pasižymi skirtingomis savybėmis, tad pasimatuokite, kiek vamzdžių reikės kloti namuose, o kiek jų reikės laukui.

Šiandien rinkoje populiariausi plastikiniai vamzdžiai. Esminiai jų privalumai: lengvi, nebrangūs, nesunkiai montuojami. Tiesa, plastikas neatsparus kai kurioms medžiagoms, pavyzdžiui, acetonui, todėl tokių medžiagų į nuotekų sistemą pilti negalėsite.

Svarbus ir kanalizacijos vamzdžių skersmuo. Jie yra siauri, yra ir platūs. Unitazui, plautuvei virtuvėje rekomenduojame rinktis platesnius kanalizacijos vamzdžius (maždaug 50 mm skersmens), o voniai ar dušui, skalbimo mašinai, indaplovei puikiai tiks ir siauri kanalizacijos vamzdžiai (visiškai užteks 32 mm skersmens). Vamzdyne, keliaujant link lauko ir valymo įrenginių, kanalizacijos vamzdžiai jungsis tarpusavyje, kol susijungs į vieną bendrą, kuris bus išvestas į lauką. Šį bendrą vamzdį taip pat rekomenduojame rinktis platų.

Kanalizacijos vamzdyno išvedžiojimo ypatumai

Vamzdžių išvedžiojimas iš pirmo žvilgsnio neatrodo sudėtingas darbas. Tačiau jei jį atliksite neteisingai, tai Jūsų kanalizacija bus nefunkcionali ir turėsite arba tenkintis nuolatinėmis problemomis, pavyzdžiui, dėl užsikimšusios kanalizacijos, arba kanalizaciją perdarinėti. O tai reikalaus didžiulių išlaidų. To išvengsite, jei žinosite kelis aspektus, kurie yra labai svarbūs klojant vamzdžius.

Svarbiausias dalykas – kanalizacijos vamzdžių nuolydis. Jis turi būti vandens bėgimo kryptimi. Nuolydis negali būti per mažas, negali būti ir per didelis. Kartais laikomasi neteisingos pozicijos, kad kuo didesnis nuolydis, tuo geriau, nes vanduo greičiau nubėgs. Taip, vanduo nubėgs greičiau. Tačiau greit bėgdamas jis aplenks didesnius nešvarumus ir purvą kanalizacijoje. Kai šių nešvarumų bėgantis vanduo nenuplaus, jie kimš kanalizaciją. Todėl spręsdami nuolydžio klausimą vadovaukitės taisykle, kad ne visada daugiau yra geriau, o optimalus nuolydis – 2 cm vienam metrui vamzdžio.

Montuodami kanalizacijos vamzdžius atsižvelkite į tvirtumą – visus vamzdžius tarpusavyje gerai sutvirtinkite, tam naudokite tik kokybiškas priemones. Žiūrėkite, kad vamzdžiai neišlinktų, nepakryptų nereikiamu kampu ir būtų išlaikytas tinkamas nuolydis.

Taip pat rekomenduojame investuoti tik į kokybiškas vamzdžių sujungimo detales bei montuoti tik tinkamo laipsnio alkūnes. Sakysite, o kokios yra tinkamo laipsnio? Nesiūlome montuoti 90 laipsnių kampo alkūnių, geriau junkite kelias alkūnes, jei reikia išgauti tokį kampą.

Vamzdyno sujungimas su valymo įrenginiu

Kai sumontuotas nuotekų valymo įrenginys ir išvedžioti kanalizacijos vamzdžiai, lieka paskutinis darbas – kanalizacijos vamzdžių ir valymo įrenginio sujungimas. Valymo įrenginyje yra speciali anga kanalizacijos vamzdžiui įvesti, todėl tereikia į lauką išeinantį vamzdį sujungti su nuotekų valymo įrenginiu ir viskas – Jūsų kanalizacija paruošta naudoti.

Kanalizacijos įvedimas – sudėtingas darbas, reikalaujantis specifinių žinių. Neeksperimentuokite, jei abejojate, ar galite gerai tai atlikti.

2 thoughts to “Kanalizacijos įvedimas individualiame name”

 1. Sveiki
  O ka daryti jeigu namas ant kalno slaito o valymo irenginiai papedeje?
  atstumas nuo lauko kanalizacijos vamzdzio pradzios iki valymo irenginio ivado apie 15 m. Aukscio perkritimas apie 5 m. Islaikyti 2 cm nuolydi metrui juk neimanoma… . Gal reiktu daryti vertikalius kanalizacijos vamzdzio perkritimus kas kazkiek metru… ? Kaip Jus manote ?
  Kokio diametro vamzdzius geriausia siuo atveju naudoti?
  Buciau labai dekingas uz patarimus
  Aciu
  Aurimas

 2. Unitazui, plautuvei virtuvėje rekomenduojame rinktis platesnius kanalizacijos vamzdžius (maždaug 50 mm skersmens), o voniai ar dušui, skalbimo mašinai, indaplovei puikiai tiks ir siauri kanalizacijos vamzdžiai (visiškai užteks 32 mm skersmens

  Didesnio debilizmo nesu skaites, unitaza pajungti 50mm

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *