Skip to main content
vidaus durys

Apie vidaus durų rūšis

Vidaus durims keliama mažiau reikalavimų, palyginti su lauko durimis. Jei lauko durų funkcijos daugiau orientuotos į saugumą bei patikimumą, tai vidaus durų funkcijos labiau siejasi su vizualiniu vaizdu. Vidaus durys turi derėti prie bendros interjero koncepcijos. Tačiau, nepaisant to, kad joms nereikia saugoti Jūsų namų, atlaikyti temperatūros svyravimų, išorinės aplinkos poveiki ir pan., jos turi būti ir kokybiškos.

Rinkoje populiariausios 3 vidinių durų rūšys:

  • Laminuotos;
  • Medžio masyvo;
  • Faneruotos durys

Laminuotos durys

Rinkoje šių durų asortimentas labai platus, apimantis įvairias formas, matmenis, spalvas, tekstūras ir kt. Tad jei rinksitės laminuotas vidaus duris, pasirinkimas bus sudėtingas vien dėl itin plačios pasiūlos. Žinoma, bus paprasčiau, jei žinosite, ko konkrečiai norite. Tačiau turėtumėte žinoti, kad laminuotos durys nėra atsparios stipriam mechaniniam poveikiui, jas sudėtinga restauruoti.

Laminuotų durų sandara gali būti labai įvairi: nuo kartoninio akyto užpildo iki klijuotos medienos. Maža to, galima rinktis įvairų durų laminatą: nuo popieriaus pagrindo iki storo plastikinio paviršiaus. Sandara ir paviršius labai lemia durų kokybę ir kainą.

Privalumas – labai paprasta priežiūra. Reikia pastebėti ir tai, šių durų gamyboje nuolat taikomos naujovės. Inovatyvūs sprendimai neaplenkia ir laminuotų durų gamybos, pavyzdžiui, naujausias laminuotų durų padengimo būdas – dekoratyvinės medžiagos polimerų pagrindu. Tokių durų gamybai naudojamos aukštosios technologijos, leidžiančios sukurti išskirtines medžiagas, pasižyminčias gerosiomis savybėmis, pavyzdžiui, ekologiškumu, atsparumu mechaniniam poveikiui, ultravioletiniams spinduliams ir cheminėms medžiagoms.

Medžio masyvo durys

Šios durys pasižymi ilgaamžiškumu. Maža to, jos gali būti restauruojamos. Be to, durų paviršių galima atnaujinti ir perdažyti ar perlakuoti.

Kaip medinių durų trūkumas įvardijama tai, kad jos gali „pasėsti“, dėl ko jas uždaryti bus sunku. Medžio masyvo durys gali ir deformuotis, jeigu patalpose yra aukštas drėgmės lygis arba nemaža temperatūrų kaita, taip pat jeigu durys gauna daug karščio.

Paprastai medžio masyvo durys parduodamos nepadengtos laku ar dažais, todėl galėsite jų apdailą pasirinkti patys. Jei nuspręsite montuoti medines duris, turite žinoti, jog praėjus tam tikram laikui spygliuočių durys pradeda tamsėti, o kartais spalva keičiasi netolygiai, kas lemia blogesnę durų išvaizdą.

Faneruotos durys

Pastarosios gaminamos apklijuojant durų pagrindą medienos lukštu, naudojant karštą presą. Faneruotos durys priklauso vidutinių kainų kategorijos produkcijai. Šiandien rinkoje yra nemažai šio tipo durų su skirtinga vidaus sandara. Šių durų paviršius gali būti atnaujinamas. Patariame rinktis tvirtesnės sandaros duris.

Kriterijų, kuriais remiantis pasirenkamos vidaus durys, gali būti labai įvairių. Jie priklauso nuo Jūsų poreikių, galimybių, būsto ir pan. Kiekvieno tipo vidaus durys turi tiek pranašumų, tiek trūkumų, todėl svarbu įvertinti svarbiausius prioritetus: kainą, spalvą, kokybę, sandarą. Taip pat siūlome atsakyti sau į tokius klausimus:

  • Ar namuose laikomi gyvūnai?
  • Ar namuose gyvena vaikai ir kokio jie amžiaus?
  • Ar norite pirkti brangesnes vidaus duris ilgam eksploatavimo terminui?
  • Koks žmonių srautas paprastai būna patalpose?

Atsakymai į šiuos klausimus padės priimti sprendimą. Pavyzdžiui, jeigu patalpose dažnai būna daug žmonių, atsiranda didesnė tikimybė pažeisti duris, todėl šiuo atveju geriausia rinktis atsparesnes braižymui duris. Jeigu patalpoje norite įrengti pirtį arba verandą, patariame rinktis medines duris, kadangi šiuo atveju jos tarnaus ilgiausiai. Tačiau atsižvelkite ir į tai, ar neplanuojate po atitinkamo laikotarpio atnaujinti būsto. Gal Jums nereikia, kad durys būtų ilgaamžės? Tokiu atveju galite rinktis ir laminuotas duris, kurių kaina yra mažesnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *