Skip to main content
Šarvuotos durys – ką reikia žinoti renkantis?Šarvuotos durys – ką reikia žinoti renkantis?

Šarvuotos durys – ką reikia žinoti renkantis?

Norint gyventi saugiai ir patogiai, namų erdvėje svarbi kiekviena detalė, todėl nekyla abejonių, kad ypač svarbu pasirūpinti ir tinkamomis durimis. Šių gaminių gausa leidžia išsirinkti iš plataus spektro variantų, tačiau vienas pagrindinių kriterijų renkantis turėtų būti durų gamyboje naudojama medžiaga, kadangi jos savybės leidžia nuspręsti, ar pasirinktas variantas atitinka Jūsų poreikius. Vienas iš populiariausių variantų šiuo metu – šarvuotos durys. Ką reikėtų apie jas žinoti?

Dažniausiai šis durų tipas pasirenkamas tuomet, kai siekiama ypatingos apsaugos ir tvirtumo. Dėl medžiagos patvarumo, durys tarnauja ilgus metus, o taip pat pirkėjus džiugina ir nekintanti jų išvaizda bei garso izoliacija. Šarvuotos durys pasižymi ir gausiu skirtingų formų, spalvų ir raštų pasirinkimu, todėl šio tipo gaminius lengvai galima priderinti pagal asmeninius poreikius. Vienas iš variantų – pasirinkti medžio masyvu padengtas šarvuotas duris, kurios atrodys tarsi medinės, tačiau bus kur kas pigesnės nei pastarasis variantas.

Kaip ir kiti durų tipai, šarvuotos durys turi ir tam tikrų minusų. Vienas iš jų – šiek tiek prastesnė šilumos izoliacija, lyginant su kitais modeliais. Taip yra todėl, jog metalas iš esmės gerai laiduoja su šalčiu, tad šis variantas dažniausiai pasirenkamas daugiabučiuose namuose. Vis dėl to, pasirinkus tinkamą šių gaminių tipą, galima išvengti drėgmės kaupimosi.

Atviros konstrukcijos šarvuotos durys – geresnė šalčio izoliacija

Šio tipo durys būna dviejų rūšių: atviros arba uždaros konstrukcijos. Pastarasis variantas kur kas sunkiau apšildomas, o būtent susidarę oro tarpai sukuria daugiau galimybių drėgmei patekti į vidų. Dėl šios priežasties tokiais atvejais geriau rinktis atviros konstrukcijos gaminius, kuriuos vėliau galima apšildyti akmens vata ir stiklo paketais. Siekiant didesnės izoliacijos, variantų gali būti ir daugiau – konsultuojantis su šios srities profesionalais, pavyks surasti tinkamiausią sprendimą.

Nors renkantis tinkamiausią variantą lauko durims šalčio atžvilgiu šarvuotos durys nėra pats geriausias variantas, vis dėl to, kalbant apie saugumą, pranašumas išlieka jų pusėje. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai namuose yra daugiau nesaugių tarpų, pro kuriuos galėtų įsmukti ilgapirščiai – tuomet geriau pasirūpinti tinkamomis, itin saugiomis durimis, kurios namuose užtikrins visapusišką ramybę ir komforto jausmą.

Renkantis tinkamiausią variantą, vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog vien tik durų tipas neužtikrins visų šarvuotų durų privalumų. Svarbi ir pačio gaminio kokybė, ir jo įmontavimas į staktą, todėl nusprendus pasirinkti šarvuotas duris, reikėtų žinoti dar keletą aktualių aspektų – jie padės suprasti, kokios durys geriausiai patenkins visus Jūsų poreikius ir tuo pačiu ilgus metus leis naudotis kokybišku gaminiu.

šarvuotų duru raktai

Šarvuotų durų charakteristika – gaminio kokybės garantas

Šio tipo durų gamintojai dažniausiai pateikia ir tam tikras technines gaminio savybes, kurios leidžia spręsti ir apie tai, ar ši prekė atitinka Jūsų poreikius. Tais atvejais, kai šarvuotos durys pasirenkamos dėl saugumo, svarbu atkreipti dėmesį ir į plieno storumą – kuo jis didesnis, tuo didesnis ir apsaugos lygis. Prie daugelio modelių turėtų būti nurodyta ir atitinka saugumo klasė, kuri turėtų būti ne mažesnė nei trečia – tuomet galima tikėtis maksimalių rezultatų. Toks variantas pasižymi ir didesne kaina, tačiau šiuo atveju investuojate į savo saugumą, tad net neverta sakyti, jog šioje vietoje taupyti nevertėtų.

Durys yra ilgaamžis sprendimas, tad norint, jog ateityje nekiltų nemalonių rūpesčių, reikėtų išsiaiškinti net ir smulkias detales, kurios iš pradžių gali pasirodyti ne tokios reikšmingos. Vienas iš jų – raktai. Daugeliui pažįstama situacija, kuomet jie yra pametami ir iš anksto nepasirūpinama atsargine kopija, tad svarbu žinoti, ar užteks perkoduoti spyną, ar reikės ją pakeisti. Taip pat svarbu išsiaiškinti, kaip dabartiniai raktai buvo gaminami, ar jais negalėjo pasinaudoti pašaliniai asmenys – tuomet iš tikrųjų galėsite jaustis saugūs.

Patikimi šarvuotų durų gamintojai taip pat dažniausiai pateikia ir tam tikras garantijas, pagal kurias iš esmės galima nuspręsti ir apie gaminių kokybę, ir apie pardavėjų reputaciją rinkoje. Apdaila, papildomos apsaugos, durų konstrukcija – tai dar keletas esminių dalykų, į kuriuos taip pat reikėtų atkreipti dėmesį. Kuo daugiau papildomos informacijos turėsite, tuo lengviau bus priimti galutinį sprendimą ir tuo pačiu neapsirikti renkantis durų gamintoją.

Šarvuotų durų saugumą garantuojantys aspektai

Šarvuotų durų saugumą garantuojantys aspektai

Ko mes tikimės iš šarvuotų durų? Visų pirma, kad jos patikimai saugotų mūsų namus nuo bandymų įsilaužti. Tačiau, netgi suvokdami tai, daugelis dažniausiai renkasi pigius modelius. Ir daro didelę klaidą – neretai panašias konstrukcijas piktavaliai gali konservų peiliuku išlaužti (gal kiek ir sudėtingiau, bet esmę Jūs supratote). Taigi, išsiaiškinkime, kokie yra pagrindiniai įsilaužimams atsparių šarvuotų durų požymiai.

Kaip tvirtina specialistai, neišlaužiamos durys „gamtoje“ neegzistuoja – turėdamas laiko ir noro, nusikaltėlis įveiks bet kokią pertvarą. Tačiau, kokybiškos šarvuotos durys pasižymi tokiomis techninėmis charakteristikomis, kurios gerokai prailgina laiką, reikalingą nusikaltėliui bandant išlaužti duris. Taip pat, kuo patikimesnės šarvuotos durys, tuo sudėtingesni ir galingesni įrankiai reikalingi joms įveikti. Tai pasunkina užduotį, o jei įsilaužėlis – ne profesionalas, jam tokia užduotis išvis neįkandama.

Esmė slypi detalėse

Lauko durys laikomos atspariomis įsilaužimams, jeigu konstrukcijoje naudojami pakankamai stori plieno lakštai, papildomai metalu sustiprintos briaunos, į konstrukciją įeina apsaugai nuo įsilaužimo skirti kaiščiai, kokybiški vyriai ir spynos.

Durys – ne monolitinis dalykas, dažniausiai jos gaminamos, naudojant karkasinę technologiją. Iš išorės ir iš vidaus profilio karkasas sutvirtinamas plieno lakštais. Svarbu, kad šie lakštai būtų kuo storesni. Jiems keliamas minimalus 2 mm storio reikalavimas (taikomas daugiabučiuose montuojamoms durims). Įėjimui į individualų namą, geriau rinktis dar storesnes konstrukcijas, kuriose plieno lakšto storis prasideda nuo 4 mm. O varčios storis turėtų prasidėti bent jau nuo 40 mm.

Papildomai galima sutvirtinti atskirų durų elementų konstrukciją, pvz., sustiprinti vyrių tvirtinimo vietą specialia plienine plokštele. Taip pat verta pagalvoti apie papildomą apsaugą spynai. Tam naudojami apyrakčiai, skirti spynos cilindrui. Dar verta pagalvoti apie papildomą šarvuotų durų sustiprinimą metalinėmis briaunomis. Apie tai gali daugiau paskaityti mūsų straipsnyje Šarvuotos durys – ką reikia žinoti renkantis?

Daug reiškiantys vyriai ir spynos

Durų vyriai – ne ką mažiau svarbus Jūsų durų patikimumą garantuojantis veiksnys. Kokybiškose duryse montuojami bent 20 mm. skersmens vyriai, su atraminiais guoliais, dar patikimesnės tos durys, kuriose komplektuojami vyrių uždengėjai. Tokių vyrių neįmanoma nupjauti. Tik tokios durys ne taip lengvai varstysis, kaip jų kolegės su įprastais vyriais, tačiau kartais saugumo kaina – mažesnis komfortas. Vyriai gali būti tiek dveji, tiek treji (dažniau montuojami didesnėse duryse). Ir dar vienas svarbus aspektas: durys turi atsidarinėti į išorę, kad jų negalima būtų išmušti.

Įprasta, kad duris su išoriniais vyriais gamintojai apsaugo dar ir specialiomis rėmo sijomis. Šie blokatoriai nesimato atidarius duris, nei iš vidaus, nei iš išorės. Taigi, apsauginiai kaiščiai, kurie apsaugo duris nuo išlaužimo nupjovus vyrius, įmontuojami į specialius lizdus staktoje. Esant šiems apsauginiams kaiščiams, net ir nupjovus duris, jų bus neįmanoma išimti.

Taip pat, rikdamiesi šarvuotas duris, turite atkreipti dėmesį į spynas. Galimos įvairios spynų rūšys. Pasirinkite pagal savo poreikius. Ypač patikimos itališkos MOTTURA spynos, jų saugumo klasė – viena aukščiausių, o tai, turbūt, lemia tas faktas, kad Italija – viena pirmųjų šalių, pradėjusių kurti šarvuotas duris. Taigi įgyta patirtis lėmė aukštą profesionalumo lygio pasiekimą ir spynų gamybos sferoje. Žinoma yra ir kitų, patikimų spynų, jas Jums padės išsirinkti durų specialistai.

Taigi matome, kad durų saugumą garantuoja anaiptol ne vienas ir net ne du, o daug daugiau veiksnių. Tai: pakankamai stori plieno lakštai; papildomai metalu sustiprintos briaunos, ir patikimi, apsaugoti nuo išlaužimo, vyriai ir kokybiškos, laiko patikrintos spynos. Tad, atsižvelgę į visus šiuos aspektus, įsirengsite saugias šarvuotas duris.

Kanalizacijos irengimas

Kanalizacijos įvedimas individualiame name

Jei seniau kanalizacija name buvo didelis privalumas, tai šiandien kanalizacija – būtinybė. Kai statote namą, tai neišvengiamai sprendžiate ir kanalizacijos klausimą. Puiku, jei iki Jūsų sklypo atvesta centrinė kanalizacija, tuomet kanalizacijos įrengimas nesukels papildomų problemų, daug darbų išvengsite. Tačiau ką daryti, jei įsigijote sklypą toliau nuo miesto, kaimo vietovėje, sodų bendrijoje ar kitoje vietoje, kur nėra atvesta centrinė kanalizacija? Tokiu atveju kanalizaciją reikės įsirengti patiems. Šiandien kanalizacijoms turi būti montuojami specialūs valymo įrenginiai. Tačiau kad būtų, ką pajungti prie valymo įrenginio, turi būti išvedžiota kanalizacija, o kanalizacijos pajungimas prie valymo įrenginių jau tada bus tik smulkmena.

Kanalizacijos įvedimas: darbų eiga trumpai

Kanalizacija yra vienas tų aspektų, kuriuos būtina numatyti ir suplanuoti dar pačioje namo planavimo proceso pradžioje. Jei kanalizaciją vedžiosite patys, tai popieriaus lape pasibraižykite ir pasipaišykite visą vamzdyno sistemą. Jei planuojate lieti ištisinius pamatus namui, tai vamzdžius išvedžiokite dar prieš tai, kad paskui nereikėtų gręžti skylių pamatuose.

Vamzdžius vedžiokite prieš grindų betonavimą.

Numatykite, kokiame aukštyje bus grindys ir palikite į viršų išsikišusius vamzdžius. Aukščio negailėkite, kad vėliau reikėtų mažiau alkūnių ir sujungimų.

Kai vamzdžiai bus išvedžioti, galite betonuoti namo grindis. Paliktų išsikišusių vamzdžių netrumpinkite. Juos pasikoreguosite vėliau, kai pajunginėsite plautuves, vonią, dušo kabiną, skalbimo mašiną, indaplovę ir kt. Geriau vėliau vamzdžius nupjauti, nei sujunginėti, siekiant reikiamo aukščio.

Kokie vamzdžiai tinka kanalizacijai?

Atėjus metui pirkti kanalizacijos vamzdžius pamatysite, kad jų asortimentas labai platus. Pirmiausia, tai nepirkite vienodų vamzdžių ir laukui, ir vidaus kanalizacijai. Vidaus ir lauko kanalizacijai skirti vamzdžiai pasižymi skirtingomis savybėmis, tad pasimatuokite, kiek vamzdžių reikės kloti namuose, o kiek jų reikės laukui.

Šiandien rinkoje populiariausi plastikiniai vamzdžiai. Esminiai jų privalumai: lengvi, nebrangūs, nesunkiai montuojami. Tiesa, plastikas neatsparus kai kurioms medžiagoms, pavyzdžiui, acetonui, todėl tokių medžiagų į nuotekų sistemą pilti negalėsite.

Svarbus ir kanalizacijos vamzdžių skersmuo. Jie yra siauri, yra ir platūs. Unitazui, plautuvei virtuvėje rekomenduojame rinktis platesnius kanalizacijos vamzdžius (maždaug 50 mm skersmens), o voniai ar dušui, skalbimo mašinai, indaplovei puikiai tiks ir siauri kanalizacijos vamzdžiai (visiškai užteks 32 mm skersmens). Vamzdyne, keliaujant link lauko ir valymo įrenginių, kanalizacijos vamzdžiai jungsis tarpusavyje, kol susijungs į vieną bendrą, kuris bus išvestas į lauką. Šį bendrą vamzdį taip pat rekomenduojame rinktis platų.

Kanalizacijos vamzdyno išvedžiojimo ypatumai

Vamzdžių išvedžiojimas iš pirmo žvilgsnio neatrodo sudėtingas darbas. Tačiau jei jį atliksite neteisingai, tai Jūsų kanalizacija bus nefunkcionali ir turėsite arba tenkintis nuolatinėmis problemomis, pavyzdžiui, dėl užsikimšusios kanalizacijos, arba kanalizaciją perdarinėti. O tai reikalaus didžiulių išlaidų. To išvengsite, jei žinosite kelis aspektus, kurie yra labai svarbūs klojant vamzdžius.

Svarbiausias dalykas – kanalizacijos vamzdžių nuolydis. Jis turi būti vandens bėgimo kryptimi. Nuolydis negali būti per mažas, negali būti ir per didelis. Kartais laikomasi neteisingos pozicijos, kad kuo didesnis nuolydis, tuo geriau, nes vanduo greičiau nubėgs. Taip, vanduo nubėgs greičiau. Tačiau greit bėgdamas jis aplenks didesnius nešvarumus ir purvą kanalizacijoje. Kai šių nešvarumų bėgantis vanduo nenuplaus, jie kimš kanalizaciją. Todėl spręsdami nuolydžio klausimą vadovaukitės taisykle, kad ne visada daugiau yra geriau, o optimalus nuolydis – 2 cm vienam metrui vamzdžio.

Montuodami kanalizacijos vamzdžius atsižvelkite į tvirtumą – visus vamzdžius tarpusavyje gerai sutvirtinkite, tam naudokite tik kokybiškas priemones. Žiūrėkite, kad vamzdžiai neišlinktų, nepakryptų nereikiamu kampu ir būtų išlaikytas tinkamas nuolydis.

Taip pat rekomenduojame investuoti tik į kokybiškas vamzdžių sujungimo detales bei montuoti tik tinkamo laipsnio alkūnes. Sakysite, o kokios yra tinkamo laipsnio? Nesiūlome montuoti 90 laipsnių kampo alkūnių, geriau junkite kelias alkūnes, jei reikia išgauti tokį kampą.

Vamzdyno sujungimas su valymo įrenginiu

Kai sumontuotas nuotekų valymo įrenginys ir išvedžioti kanalizacijos vamzdžiai, lieka paskutinis darbas – kanalizacijos vamzdžių ir valymo įrenginio sujungimas. Valymo įrenginyje yra speciali anga kanalizacijos vamzdžiui įvesti, todėl tereikia į lauką išeinantį vamzdį sujungti su nuotekų valymo įrenginiu ir viskas – Jūsų kanalizacija paruošta naudoti.

Kanalizacijos įvedimas – sudėtingas darbas, reikalaujantis specifinių žinių. Neeksperimentuokite, jei abejojate, ar galite gerai tai atlikti.

lauko durys

Apie lauko durų rūšis

Lauko durims keliama daug reikalavimų: jos turi būti saugios, funkcionalios, derėti prie eksterjero, izoliuoti garsą, sulaikyti šilumą ir kt. Regis, taip sunku rasti tas, kurios atitiks visus šiuos kriterijus. Maža to, atvykus į prekybos vietą Jus dar pasitinka ir itin platus lauko durų asortimentas. Ką daryti ir kaip nesuklysti renkantis? Siekdami padėti Jums pasirinkti lauko duris, pateikiame trumpus lauko durų rūšių aprašymus.

Atsižvelgiant į medžiagas, iš kurių durys gaminamos, jos skirstomos į 5 rūšis:

 • Plastikinės;
 • Aliumininės;
 • Plieninės;
 • Klijuotos medienos;
 • Kompozitinės, stiklo pluošto lauko durys.

Plastikinės durys

Kadaise buvusios itin populiariomis pastaraisiais metais gana sparčiai užleidžia populiarumo pozicijas patikimesnėms ir tvirtesnėms durų konstrukcijoms. Nors plastikines duris vis dar renkasi tie, kurie nori į šį pirkinį investuoti mažiau. Taip pat plastikinių durų priežiūra nesudėtinga. Remiantis plastikinių durų savininkų pozicijomis, šios rūšies lauko durys sukelia nemažai problemų, nesvarbu, kokio tvirto profilio jos būtų. Pavyzdžiui, vasarą nuo karščio riečiasi į vieną pusę, o žiemą esant šalčiui – į kitą pusę. Tai sukelia sunkumų atrakinant bei užrakinant duris.

Aliumininės durys

Daugiau naudojamos viešuosiuose pastatuose, tačiau tinka ir individualiems namams. Šios durys patvarios, tačiau nėra šiltos. Įrengiant šios rūšies duris po statybos darbų reikia išvalyti visą durų furnitūrą ir tinkamai jas sureguliuoti. Tolimesnė durų priežiūra atliekama paprastai – durų paviršius valomas medžiagine šluoste bei nublizginamas stiklas.

Plieninės arba šarvuotos lauko durys

Tai bus puikus pasirinkimas tiems, kurie pageidauja saugių, durų. Plieninės lauko durys puikiai izoliuoja garsą, sulaiko šilumą patalpoje, jos atsparios drėgmei, ugniai. Šarvuotos durys pozicionuojamos kaip vienos patikimiausių, o gamintojų prioritetas – saugumas.

Klijuotos medienos durys

Šios rūšies durys gaminamos sumuštinio principu. Anksčiau medinės durys buvo gaminamos iš vieno tašo, todėl veikiant temperatūros pokyčiams jos plėsdavosi arba traukdavosi, dėl ko durys užsidarydavo nepilnai arba sudėtingiau. Šiandien klijuotos medienos durys gaminamos iš kelių plokščių, mediena dedama skirtingomis kryptimis, o tai leidžia užtikrinti durų stabilumą. Tačiau svarbu tai, jog klijuotos medienos durys yra gaminamos iš natūralios, gyvos medžiagos, todėl šios rūšies durys reikalaus nuolatinės priežiūros.

Kompozitinės, stiklo pluošto lauko durys

Pažymėtina, kad jos yra atsparios ekstremalioms oro sąlygoms. Pripažįstama, kad šios durys gaminamos iš geriausias savybes turinčių medžiagų. Tiems, kurie pageidauja įsigyti itin šiltas lauko duris, verta rinktis kompozitines arba kompozitines stiklo pluošto duris. Šios durys yra vertinamos dėl varčios konstrukcijos ir dangos – stiklo pluošto, kuris turi labai plačias apdirbimo galimybes. Maža to, tai ilgaamžė ir atspari medžiaga. Pabrėžtina, kad šios rūšies durų varčioms suteikiama net 25 metų garantija. Svarbu ir tai, kad metalu arba MDF plokštėmis dengtos kompozitinės durys irgi nėra brangios bei gaminamos universalių matmenų. Paprastai galima rinktis iš keliasdešimties modelių bei spalvų. Prie šios rūšies durų privalumų tikslinga pridėti dar ir tai, kad jų varčios nerūdija, yra atsparios drėgmei bei mechaniniams pažeidimams.

Neretam kyla klausimas, kaip pasirinkti geras duris? Į ką reikia atsižvelgti? Kalbant apie pasirinkimo galimybes, pirmiausia reikia paminėti, kad pagrindiniai durų pasirinkimo kriterijai yra Jūsų pačių poreikiai. Todėl svarbu nusistatyti prioritetus, pavyzdžiui, ar Jums reikia saugių ar šiltų durų, o gal ir saugių, ir šiltų? Kokia turi būti durų apdailos medžiaga ir pan. Be to, pagalvokite, kokią sumą galite skirti durims. Tiems, kurie gyvena daugiabučiuose, patariame rinktis šarvuotas arba seifines duris, kadangi jos pasižymi aukštu saugumo lygiu – apsaugo nuo įsilaužimų, taip pat izoliuoja garsą bei šilumą. Tie, kurie gyvena individualiuose namuose, gali rinktis bet kokį durų tipą. Tik svarbu pasirūpinti, kad durų apdailos medžiagos būtų atsparios drėgmei.

Nustatykite savo prioritetus, pasirinkite alternatyvas, įvertinkite jas ir įsigykite patikimas, Jūsų poreikius atitinkančias funkcionalias lauko duris!

vidaus durys

Apie vidaus durų rūšis

Vidaus durims keliama mažiau reikalavimų, palyginti su lauko durimis. Jei lauko durų funkcijos daugiau orientuotos į saugumą bei patikimumą, tai vidaus durų funkcijos labiau siejasi su vizualiniu vaizdu. Vidaus durys turi derėti prie bendros interjero koncepcijos. Tačiau, nepaisant to, kad joms nereikia saugoti Jūsų namų, atlaikyti temperatūros svyravimų, išorinės aplinkos poveiki ir pan., jos turi būti ir kokybiškos.

Rinkoje populiariausios 3 vidinių durų rūšys:

 • Laminuotos;
 • Medžio masyvo;
 • Faneruotos durys

Laminuotos durys

Rinkoje šių durų asortimentas labai platus, apimantis įvairias formas, matmenis, spalvas, tekstūras ir kt. Tad jei rinksitės laminuotas vidaus duris, pasirinkimas bus sudėtingas vien dėl itin plačios pasiūlos. Žinoma, bus paprasčiau, jei žinosite, ko konkrečiai norite. Tačiau turėtumėte žinoti, kad laminuotos durys nėra atsparios stipriam mechaniniam poveikiui, jas sudėtinga restauruoti.

Laminuotų durų sandara gali būti labai įvairi: nuo kartoninio akyto užpildo iki klijuotos medienos. Maža to, galima rinktis įvairų durų laminatą: nuo popieriaus pagrindo iki storo plastikinio paviršiaus. Sandara ir paviršius labai lemia durų kokybę ir kainą.

Privalumas – labai paprasta priežiūra. Reikia pastebėti ir tai, šių durų gamyboje nuolat taikomos naujovės. Inovatyvūs sprendimai neaplenkia ir laminuotų durų gamybos, pavyzdžiui, naujausias laminuotų durų padengimo būdas – dekoratyvinės medžiagos polimerų pagrindu. Tokių durų gamybai naudojamos aukštosios technologijos, leidžiančios sukurti išskirtines medžiagas, pasižyminčias gerosiomis savybėmis, pavyzdžiui, ekologiškumu, atsparumu mechaniniam poveikiui, ultravioletiniams spinduliams ir cheminėms medžiagoms.

Medžio masyvo durys

Šios durys pasižymi ilgaamžiškumu. Maža to, jos gali būti restauruojamos. Be to, durų paviršių galima atnaujinti ir perdažyti ar perlakuoti.

Kaip medinių durų trūkumas įvardijama tai, kad jos gali „pasėsti“, dėl ko jas uždaryti bus sunku. Medžio masyvo durys gali ir deformuotis, jeigu patalpose yra aukštas drėgmės lygis arba nemaža temperatūrų kaita, taip pat jeigu durys gauna daug karščio.

Paprastai medžio masyvo durys parduodamos nepadengtos laku ar dažais, todėl galėsite jų apdailą pasirinkti patys. Jei nuspręsite montuoti medines duris, turite žinoti, jog praėjus tam tikram laikui spygliuočių durys pradeda tamsėti, o kartais spalva keičiasi netolygiai, kas lemia blogesnę durų išvaizdą.

Faneruotos durys

Pastarosios gaminamos apklijuojant durų pagrindą medienos lukštu, naudojant karštą presą. Faneruotos durys priklauso vidutinių kainų kategorijos produkcijai. Šiandien rinkoje yra nemažai šio tipo durų su skirtinga vidaus sandara. Šių durų paviršius gali būti atnaujinamas. Patariame rinktis tvirtesnės sandaros duris.

Kriterijų, kuriais remiantis pasirenkamos vidaus durys, gali būti labai įvairių. Jie priklauso nuo Jūsų poreikių, galimybių, būsto ir pan. Kiekvieno tipo vidaus durys turi tiek pranašumų, tiek trūkumų, todėl svarbu įvertinti svarbiausius prioritetus: kainą, spalvą, kokybę, sandarą. Taip pat siūlome atsakyti sau į tokius klausimus:

 • Ar namuose laikomi gyvūnai?
 • Ar namuose gyvena vaikai ir kokio jie amžiaus?
 • Ar norite pirkti brangesnes vidaus duris ilgam eksploatavimo terminui?
 • Koks žmonių srautas paprastai būna patalpose?

Atsakymai į šiuos klausimus padės priimti sprendimą. Pavyzdžiui, jeigu patalpose dažnai būna daug žmonių, atsiranda didesnė tikimybė pažeisti duris, todėl šiuo atveju geriausia rinktis atsparesnes braižymui duris. Jeigu patalpoje norite įrengti pirtį arba verandą, patariame rinktis medines duris, kadangi šiuo atveju jos tarnaus ilgiausiai. Tačiau atsižvelkite ir į tai, ar neplanuojate po atitinkamo laikotarpio atnaujinti būsto. Gal Jums nereikia, kad durys būtų ilgaamžės? Tokiu atveju galite rinktis ir laminuotas duris, kurių kaina yra mažesnė.

Statome namą iš blokelių: kokius pasirinkti?

Statome namą iš blokelių: kokius pasirinkti?

Seniau pagrindinė mūrui skirta medžiaga buvo plytos. Dabar ženkliai pranašesni yra įvairūs statybiniai blokeliai. Nurungę tradicines plytas, įsitvirtino rinkoje, o jų asortimentas gana platus. Taigi, kokius blokelius pasirinkti?

Dažniausiai namų statyboms naudojami šie blokeliai:

 • Akyto betono blokeliai, kitaip dar vadinami dujų silikatiniais;
 • Keramzitbetonio blokeliai;
 • Keraminiai blokeliai;
 • Silikatiniai blokeliai;
 • Betoniniai blokeliai.

Akyto betono blokeliai

Akytbetonio poros garantuoja labai didelį blokelio tvirtumą, pakankamai gerą garso izoliaciją, nesudėtingą montavimą ir blokelių apdorojimą statybos metu. Blokelių porėtumas lemia jų patvarumą ir puikius šilumos izoliacijos parametrus. Maža to, šie blokeliai pasižymi aukštu atsparumo ugniai koeficientu.

Vienu didžiausių akyto betono blokelių privalumų išskiriamos labai puikios šilumos izoliacijos savybės. Taip pat būtina paminėti ir puikią šilumos akumuliaciją – šie blokeliai sulaiko šilumą, ją akumuliuoja. Šie blokeliai patrauklūs tiems, kuriems svarbus ekologijos aspektas, nes akytas betonas pagal ekonomiškumo kriterijų užima antrą vietą po medienos. Maža to, šie blokeliai yra atsparūs įvairiems grybams, pelėsiui, bakterijoms, kas labai svarbu ir turi teigiamos įtakos gyvenimo kokybei.

Visgi kad ir kokie puikūs savo technine charakteristika būtų akyto betono blokeliai, jie turi ir trūkumų. Vienas esminių – jie negali išlaikyti sunkių gelžbetonio perdengimų. Todėl statantiems iš šių blokelių, rekomenduojame pasirinkti medžio perdangas.

Keramzitbetonio blokeliai

Blokeliai gaminami iš keramzito, taip pat cemento ir vandens, o gaminimo technologija paremta vibraciniu presavimu. Pats keramzitas išgaunamas aukštoje temperatūroje kepinant molio granules, pasižyminčias lengvumu ir puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis. Visgi palyginti su prieš tai minėtais akyto betono blokeliais, tai keramzitbetonio blokeliai šilumą izoliuoja dvigubai prasčiau. Bet didžiausias jų privalumas – tvirtumas.

Prie keramzitbetonio blokelių privalumų reikia paminėti puikią garso izoliaciją, itin lengvą mūrijimo procesą. Blokeliai atsparūs pelėsiui, kadangi savyje nekaupia drėgmės. Iš keramzitbetonio blokelių sumūrytos sienos turės labai geras priešgaisrines savybes.

Keramzitbetonio blokeliai taip pat neribos Jūsų fantazijos ir poreikių – iš jų galite statyti įvairių architektūrinių stilių namus, įgyvendinti įmantriausias savo idėjas. Juos drąsiai galite pjaustyti bei gręžti. Keramzitbetonio blokeliai puikiai tinka mažaaukštei statybai – 1–3 aukštų pastatams, jų nešančiosioms lauko sienoms, vidaus pertvaroms.

Statome namą iš blokelių: kokius pasirinkti?

Keraminiai blokeliai.

Kalbant apie šiuos blokelius pirmiausia reikia paminėti esminius jų ypatumus: ilgaamžiškumą ir ekologiškumą. Gaminami iš krosnyje degto molio. Natūralios žaliavos bei nesudėtinga gamybos technologija – tai lemia keraminių blokelių ekologiškumą ir vertinimą.

Keraminių blokelių privalumų sąrašas ilgas. Visų pirma, tai jie turi geras šilumos ir garso izoliacines savybes. Keraminiai blokeliai labai tvirti ir pasižymi aukštu atsparumu ugniai. Jie akyti, oro tarpai išsaugo šilumą, o savo šiluminėmis savybėmis šie blokeliai labai artimi keramzitiniams.

Visgi keraminiai blokeliai palyginti su kitais, turi nemažai trūkumų. Kaip vieną didžiausių išskirtume gana trumpą šių blokelių atsparumą šalčio ciklams. Jis maždaug siekia apie 25 šalčio ciklus. Kas nutinka vėliau? Keraminiai blokeliai gali pradėti trupėti, skilinėti. Reikia žinoti ir tai, kad iš keraminių blokelių sumūrytose sienose bus gana sudėtinga tiesti instaliacijų laidus, kadangi blokeliai sunkiai pjaustomi.

Silikatiniai blokeliai.

Jų sudėtis: smėlis, kalkės ir vanduo. Gamybos technologija – blokeliai formuojami galingais presais, veikiami prisotintų vandens garų ir aukšto slėgio, taip pat itin aukštos – net 200 laipsnių – temperatūros. Visų šių veiksnių veikiami blokeliai tvirtai suakmenėja.

Kalbant apie patvarumą, tai šie blokeliai, palyginti su kitais minėtais blokelių tipais, yra itin patvarūs ir atsparūs gniuždymui, Tačiau kas liečia šilumos laidumą, tai silikatiniai blokeliai yra laidžiausi šilumai. Tai didelis šių blokelių trūkumas.

Nepaisant minėto trūkumo, silikatiniai blokeliai rinkoje yra vieni populiariausių dėl optimalaus mikroklimato palaikymo patalpoje, o padidėjus oro drėgmei silikatiniai blokeliai puikiai sugeria vandens garus. Dar vienas šių blokelių privalumas – didžiausi atsparumo šalčio ciklams rodikliai, palygint su kitų rūšių blokeliais. Silikatiniai gali atlaikyti net 50–100 šalčio ciklų, tad pozicionuojami kaip itin ilgaamžiai. Maža to, silikatiniai blokeliai pasižymi aukštu atsparumu drėgmei, gera garso izoliacija ir dideliu atsparumu ugniai.

Kaip dar vieną trūkumą galima įvardyti lygų blokelių paviršių, dėl kurio gana sunkiai prie jų limpa tinkas, tad sudėtingiau daryti apdailą.

Betoniniai blokeliai.

Šių blokelių gamybai naudojamas cementas, smėlis, vanduo ir smulkus žvirgždas. Gamybos technologija remiasi vibracinio presavimo būdu, o blokeliai gali būti dvejopi: pilnaviduriai arba tuščiaviduriai. Kaip privalumus reikia paminėti neblogą atsparumą šalčio ciklams, gniuždymui, taip pat geras ir atsparumo ugniai koeficientas. Betoniniai blokeliai gerai izoliuoja garsą.

Tačiau šie blokeliai kaip ir kiti minėtieji turi ir trūkumų. Esminiu galima traktuoti labai prastą šiluminę varžą. Taip pat sunku juos apdoroti, kas labai riboja statybų galimybes. Jei siena nearmuota, tai labai didelė tikimybė, kad joje atsiras ne tik skilimų, tačiau ir dūžių.