Skip to main content

Paskolos verslui: ką svarbu žinoti, prieš pasirašant sutartį?

Daug žmonių norėtų pradėti savo verslą ir save realizuoti, tačiau startui reikalinga apibrėžta materialinė bazė, kurios neturėjimas sukelia atitinkamus sunkumus kelyje į svajonių verslą. Taip pat pinigų gali pritrūkti ir jau veikiančiam verslui praplėsti, įsigyti medžiagų, atnaujinti techninę bazę ir pan. Tačiau savo verslo plėtrai skirtos banko paskolos įforminimas trunka ilgai ir tai dažnai yra ganėtinai sudėtingas procesas. Dėl šių priežasčių vis labiau populiarėja greitųjų paskolų įmonių teikiamos vartojimo paskolos verslui.

Verslas – veiklos sritis, reikalaujanti didelių investicijų. Žinoma, jų dydis priklauso nuo verslo, kurio žadate imtis, rūšies. Vienokia suma Jums bus reikalinga pirmajam žingsniui žengti, pradedant floristikos verslą ir visiškai kitokia (be abejo, ir daug didesnė), jei nuspręsite atidaryti logistikos įmonę. Taigi bet kuriuo atveju, greičiausiai, neišsiversite be pagalbos iš šalies. Dėl anksčiau išvardintų priežasčių, šios pagalbos pradedantieji verslininkai dažnai ima žvalgytis į greitųjų paskolų įmones. Jeigu ir Jūs nusprendėte kreiptis į vieną iš jų, svarbu, prieš pasirašant sutartį, žinoti keletą dalykų.

Greitosios paskolos verslui – svarbūs aspektai

Visų pirma, svarbu įvertinti, ar greitųjų paskolų įmonė, kurią pasirinkote, paskolas teikia atsakingai ir kokios lengvatos teikiamos paskolų grąžinimui. Tai gali būti:

 • pirmosios įmokos termino atidėjimas;
 • galimybė grąžinti paskolą per tam tikrą laikotarpį be pabrangimo;
 • ar tiesiog palankesnės paskolos grąžinimo palūkanos.

Taigi prieš imdami paskolą, paskaitykite atsiliepimus apie pageidaujamą įmonę, apsilankykite jos internetinėje svetainėje ir palyginkite sąlygas su kitomis įmonėmis.

Viena galimybių pradėti verslą, kai tam trūksta lėšų – Provident paskola. Bet yra ir daugybė kitų įmonių, taip pat teikiančių paskolas verslui. Jums tereikia plačiau pasidomėti jų veikla ir suteikiamų kreditų sąlygomis. Ir, be abejo, vienas svarbiausių veiksnių, kuriuos turite įvertinti, prieš imdami paskolą, – Jūsų galimybė ją grąžinti. Nesikarščiuokite ir gerai apgalvokite, kokio dydžio mėnesinės įmokos Jums bus įkandamos ir kaip greitai atsipirks (ar tikrai atsipirks?) Jūsų pasiimta paskola.

Paskolos verslui iš greitųjų paskolų įmonių – privalumai

Pradedančiajam verslininkui itin svarbu, kad norimo dydžio paskolą galima būtų gauti be didesnių keblumų, kurių dažnai iškyla, kreipiantis į banką paskolos verslui. Toliau išvardinsime svarbiausius greitąsias paskolas teikiančių įmonių privalumus, lyginant su bankais. Tačiau svarbu paminėti ir pagrindinį jų trūkumą, lyginant su paskolas teikiančiais Lietuvos bankais. Kalbame apie pakankamai mažą paskolos dydį. Tai vienas svarbiausių trūkumų, tačiau, jeigu Jums jis nekelia keblumų ir suma, kurią skolinsitės, nėra didelė, vardijame tokių įmonių privalumus. O jie – tokie:

 • minimalus dokumentų paketas;
 • lengvas prašymo užpildymas;
 • galimybė pateikti paraišką telefonu arba internetu;
 • ir kiti privalumai, priklausantys nuo konkrečios, paskolas teikiančios įmonės.

Henris Fordas yra pasakęs, kad „Nesėkmė yra galimybė pradėti viską iš naujo, tik šį kartą daug protingiau“. Tad tam, kad nereiktų mokytis iš klaidų – nesuklyskite, nusprendę imti paskolą verslui. Patariama, prieš imant bet kokią paskolą, „pasitreniruoti“: pabandykite bent pusmetį pagyventi, atsidėdami į šalį ir neleisdami tokios sumos, kurią kas mėnesį teks mokėti, pasiėmus paskolą. Taip bus lengviau pasiruošti laukiančiam finansiniam susivaržymui.

Taigi pasiimti paskolą verslui (jeigu tai santykinai nedidelė suma) – nėra sudėtinga, tačiau visada reikia atsižvelgti į savo galimybes grąžinti paskolą iki reikalaujamo termino pabaigos ir atitinkamo dydžio mėnesinėmis įmokomis, kad vėliau netektų gailėtis. Taip pat svarbu kuo daugiau sužinoti apie įmonę, kurią pasirinksite savo kreditore: skaitykite atsiliepimus, nagrinėkite informaciją internete ir pan.

Vartojimo paskola verslui

Vartojimo paskola verslui

Prieš pradėdami kalbėti apie tai, kaip gauti vartojimo paskolą verslui, turime apskritai aptarti, kuo vartojimo paskola internetu skiriasi nuo kitų paskolos rūšių. Visų pirma, lyginant vartojimo paskolą verslui, suteikiamą greitųjų kredito įmonių, ir banko verslo reikmėms teikiamas paskolas, svarbiausiais skirtumas, kurį verta paminėti – paskolos dydis. Vartojimo paskolos verslui iš kreditų įmonių, – kur kas mažesnės.

Tačiau, ir gauti jas – daug lengviau, nei banko paskolą. Visų pirma, siekdami pasiimti vartojimo paskolą verslui iš kreditus teikiančios įmonės, susidursite su mažesniu reikalingų pateikti dokumentų kiekiu. Antra, sutarties pasirašymo procesas kur kas paprastesnis, nei banke. Tačiau, vartojimo paskolos verslui tiks tik ne itin stambiems poreikiams padengti. Jeigu Jūsų veiklos sritis – reikalaujanti didelių kaštų, greičiausiai, teks kreiptis į banką.

Ar įmanoma paimti vartojimo paskolą verslui „nuo nulio“?

Komercijos aksioma tokia, kad bet koks verslas reikalauja investicijų. Tai ypač aktualu pradiniame veiklos taške. Tam, kad imtumėte gauti pajamas iš verslo, visų pirma, turite investuoti į jį. Stambūs projektai, kaip jau minėjome, reikalauja didesnių investicijų, smulkesni – mažesnių. Tačiau, bet kuriuo atveju, pradėdami veiklą, neapsieisite be investicijų į ją.

Gerai, jeigu pradėdami verslą turite šiek tiek atliekamų pinigų. Na, o jeigu, – ne, egzistuoja keli variantai, kaip gauti reikiamų lėšų veiklos pradžiai. Tai jau minėti bankai ir kreditus teikiančios įmonės. Iš esmės, paimti vartojimo paskolą „nuo nulio“ įmanoma, bet svarbu paminėti, kad paimti paskolą verslo pradžiai, kur kas sunkiau, nei padaryti tą patį įsibėgėjusiam verslui plėsti.

Rizikuoja abi pusės

Imdami paskolą, rizikuojate ne tik Jūs. Tiek bankas, tiek greitųjų kreditų įmonė susiduria su rizika, suteikdami Jums paskolą, todėl galite laukti nemažų palūkanų.  Tad, Jūs turite būti beveik 100 procentų užtikrinti savo būsimojo verslo sėkme. Kitu atveju, ekonomikos specialistai pataria gerai pagalvoti, prieš prisiimant ženklų finansinį įsipareigojimą.

Ekonominis išprusimas ir sąmoningumas – pagrindinės sąlygos, kurioms esant, paimti paskolą verslui yra kur kas mažiau rizikinga, net ir pradinėje stadijoje. Protingai ir atsakingai žvelgdami į savo finansinę padėtį ir būsimą įsipareigojimą, paimti vartojimo paskolą verslui sėkmingai galėsite net ir pradėdami „nuo nulio“.

Būtinos sąlygos

Vartojimo paskola verslo pradžiai bus Jums suteikta, tik įsitikinus, kad atitinkate kelis svarbius reikalavimus. Vis dėlto, nepakeliamų sąlygų nesudaro nei bankai, nei greitųjų kreditų įmonės. Viskas įveikiama, jeigu atitinkate toliau vardijamas sąlygas:

 • Turite gerą kredito istoriją. Jeigu kreditorius suabejos Jūsų kreditingumu, paskolos, greičiausiai, negausite. Geros kredito istorijos trukdžiai: sunkumai, grąžinant senas paskolas ar nepadengti finansiniai įsipareigojimai kitoms kredito įstaigoms. Taip pat, priežastimi, dėl kurios, galite negauti paskolos, gali būti ir kitokio pobūdžio finansinių įsipareigojimų nevykdymas ar jų vykdymo uždelsimas.
 • Jūsų verslo planas profesionalus ir perspektyvus.
 • Jūsų pasirinkta verslo šaka garantuoja greitą uždarbį ir investuotų lėšų atsipirkimą. Tai nebūtinai didelis, tačiau, pastovus pelnas.
 • Turite papildomą darbą, kuris gali tarnauti kaip dar vienas lėšų, skirtų padengti kreditui, šaltinis.
 • Kai kuriems kreditoriams gali būti reikalingas laiduotojas, galintis atsakyti už Jus, jeigu negebėsite laiku mokėti įmokų. Tačiau, ši sąlyga dažniausiai keliama tik asmenims, neturintiems pastovių ar pakankamų pajamų.

Taigi vartojimo paskolos verslui nėra sudėtingesnės, nei kitos vartojimo paskolos (pvz., skirtos mokslams ar remontui). Pasiimti tokią paskolą įmanoma netgi verslo pradžioje, kai dar nesate garantuotas dėl jo sėkmės. Svarbu atitikti bent kelis reikalavimus, užtikrinančius Jūsų mokumą. Daugiau apie tai galite paskaityti: finanpa.com