Skip to main content
Ką daryti, kai neturite galimybės grąžinti vartojimo paskolos ar apmokėti savo sąskaitų?

Ką daryti, kai neturite galimybės grąžinti vartojimo paskolos ar apmokėti savo sąskaitų?

Jei visgi nujaučiate, jog jūsų laukia staigios bei nemalonios permainos, pavyzdžiui, atleidimas iš darbo, tuomet būtų labai naudinga pirmiausiai susimokėti už būtiniausius dalykus bei sudaryti detalų planą, kaip elgtis su likusia asmeninio biudžeto dalimi. Ekonominis nuosmukis dėl koronaviruso pandemijos, deja, gali tęstis gana ilgą laiką. Ir nors nedarbas sumažėjo ir padėtis truputį stabilizavosi, tačiau net ir tiems, kurie išlaikė savo darbo vietas, gali tekti sunerimti: sutrumpintos darbo valandos bei esminių garantijų neturėjimas gali priversti suklusti ir pagalvoti apie papildomas išeitis. Ir visgi, jei esate tokioje situacijoje, kai negalite sumokėti visų savo sąskaitų arba matote, jog lėšos kone drastiškai tirpsta, galite apsvarstyti keletą naudingų galimybių bei pasirinkimų, kurie sumažintų asmeniniams finansams daromą žalą.

Paslaugų suskirstymas pagal svarbą

Norint priimti teisingus bei finansiškai naudingus sprendimus, patartina susiskirstyti paslaugų bei jų apmokėjimo terminus pagal kiekvieno iš jų svarbą. Prieš sumokant ne pirmo būtinumo mokesčius, pabandykite padengti pagrindinius, tokius kaip mokesčiai už pastogę (hipoteką ar nuomą), maistą ir komunalines paslaugas. Transportas, mobiliųjų telefonų paslaugos ir vaikų priežiūra yra taip pat būtinų apmokėti dalykų sąraše. Žmonės, turintys hipotekos paskolą ir galintys patvirtinti su COVID-19 pandemija susijusius finansinius sunkumus, gali prašyti savo hipotekos skolintojų pakantumo jų turimų paskolų atžvilgiu. Jei visgi ketinate praleisti hipotekos mokėjimą dėl finansinių sunkumų, patartina susisiekti su skolintoju ir apsvarstyti alternatyvią išsimokėjimo galimybę.

Nemaža dalis kreditorių taip pat siūlo pigesnes „gelbėjimo linijos“ paslaugas ar atitinkamus mokėjimo planus, jei atsiliekate nuo paskirtos mokėjimo datos. Jei, pavyzdžiui, mokėjimai už automobilį yra per dideli, tačiau esate skolingi mažiau, nei automobilis yra vertas, galbūt galėsite pasinaudoti paskolos refinansavimo paslauga. Priešingu atveju, geriausias variantas gali būti parduoti ir nusipirkti ką nors pigesnio, jei tai yra įmanoma. Jeigu esate skolingas daugiau nei automobilio vertė, tikėtina, jog vis tiek galėsite jį parduoti, jei galėsite gauti vartojimo paskolą, kad padengtumėte turimų skolų skirtumą.

Kito lygio prioritetų identifikavimas

Mokesčiai, vaiko išlaikymas ir draudimas yra išlaidos, kurios gali turėti rimtų finansinių nuostolių bei pasekmių, jei jų laiku nesumokėsite. Valstybinės mokesčių agentūros gali paimti dalį darbo užmokesčio, areštuoti pinigus iš banko sąskaitos ir netgi išsiųsti į kalėjimą (nors taip paprastai nenutinka, nebent jūs sąmoningai sukčiavote mokesčių srityje). Panašios nuobaudos laukia žmonių, nemokančių išlaikymo vaikams. Nors šiais metais nemaža dalis institucijų nukėlė mokesčių pateikimo terminą, ir daugelis valstybių pasekė tokiu pavyzdžiu, tačiau dalis gyventojų vis tiek nėra pajėgūs sumokėti reikiamos bei jiems nustatytos sumos. Tokiu atveju verta ieškoti kitų būdų, kaip tinkamai susitvarkyti su savo mokesčiais. Vaikų išlaikymo klausimu galite bandyti pakeisti vaiko išlaikymo sutartį, jei kreipsitės į teismą. Na, o jei jūsų draudimas yra nebeįperkamas, tada patartina pasitarti su draudimo agentu apie kitas alternatyvas.

Paskolos alternatyva

Vartojimo paskola arba bet kuri kita kredito forma gali padėti apmokėti sąskaitas, kai turimų pajamų nepakanka. Be abejo, tektų apmokėti visas skolas pagal nustatytus mokėjimo terminus, nes praleisti mokėjimai gali labai pakenkti kredito balams ir sumažinti skolinimosi galimybes ateityje. Tačiau verta paminėti, jog kai kuriose sąskaitose ir kredituose yra mygtukas „pristabdyti“. Tokiu atveju galite paprašyti mokestinės „tolerancijos“ studentų paskoloms, kurios dažnai leidžia laikinai nutraukti mokėjimus. Tuo tarpu kai kurie bankai ir kiti skolintojai nori padėti pandemijos paveiktiems vartotojams, todėl savo klientams siūlo papildomas išsimokėjimo galimybes. Bet kokiu  atveju patartina kreiptis į skolintojus, kad sužinotumėte, kas yra prieinama asmeniškai jums ir kaip gauti reikalingą pagalbą, nes tam tikras ir būtent jums pritaikytas skolos valdymo planas galėtų leisti grąžinti skolą už mažesnes palūkanas.

3 populiariausios vietos paskolai gauti, kai pritrūksta pinigų

3 populiariausios vietos paskolai gauti, kai pritrūksta pinigų

Dėl dabartinės ekonominės situacijos, daugelis žmonių, priklausančių tam tikroms socialinėms grupėms, gavo vyriausybės paskirtas išmokas, kurios bent iš dalies palengvino vyraujančios krizės pasekmes. Daliai žmonių pinigai buvo esminė pagalba, tačiau kitiems jie buvo tik lašas jau turimų skolų jūroje. Atsižvelgiant į šią situaciją, poreikis paskoloms gauti ir tokiu būdu užpildyti atsiradusias finansines spragas gali  tendencingai didėti.

Kai kurių bankų, kredito unijų ir internetinių kreditorių teikiamos paskolos be užstato siekia ganėtinai dideles sumas. Dalis skolintojų taip pat suteikią paskolas jau tą pačią arba kitą darbo dieną, taip palengvindami klientų naštą bene iš karto. Tačiau kyla klausimas, ar dabar tinkamas laikas gauti paskolą? Įprastai palūkanų normą laikytumėme lemiamu veiksniu ir iš anksto palygintumėme kelių kreditorių siūlomas paskolas, kad gautumėme mažiausią palūkanų normą. Tačiau paskolų teikėjai, reaguodami į šią krizę, padidino kredito balų ir pajamų santykio reikalavimus, todėl kai kuriems skolininkams gali būti sunkiau gauti paskolą ar gauti žemą palūkanų normą.

Sprendimas paskolai gauti – verta dėmesio idėja

Įprastomis aplinkybėmis paskola yra gera idėja, kai ji naudojama finansinei padėčiai pagerinti. Iš esmės paskola, naudojama apmokėti sąskaitas, tokias kaip nuoma, komunalinės paslaugos ar medicininės išlaidos, yra brangus pasirinkimas ir turėtų būti svarstoma iš pradžių  išnaudojus pigesnes skolinimosi galimybes. Tačiau jei turite didelių bei netikėtų išlaidų ir greitai reikia pinigų, krizės metu gali būti tikslinga apsvarstyti paskolos gavimo galimybę. Kreditoriai turi unikalius skolininkų kvalifikacijos kriterijų rinkinius ir kiekvienas siūlo skirtingas paskolos galimybes. Visgi geriausia paskola, be abejo, yra ta, kurios žemiausias tarifas ir mokėjimai atitinka turimą biudžetą.

Paskolos kredito unijose

Šios ne pelno siekiančios bei tik nariams priklausančios organizacijos atsižvelgia į visą paskolos prašytojų finansinę situaciją, įskaitant kredito istoriją bei buvimą kredito unijos nariu.  Kredito unijos yra labiau linkusios patvirtinti skolininkus, turinčius vidutinį arba blogą kreditus. Jei atitinkate jos reikalavimus, paprastai mokate vienkartinį narystės mokestį bei užstatą. Geras rezultatas klientui įprastai suteiks mažesnį paskolos tarifą. Kredito unijos yra įvairių dydžių, todėl skiriasi paraiškos pateikimo procesas, patvirtinimo kriterijai, tarifai ir kiti asmeninės paskolos aspektai. Kai kurios iš jų leidžia naudoti tik internetines programas, o kitos, tuo tarpu, gali pareikalauti apsilankyti skyriuje, kad užpildytumėte reikiamus dokumentus. Jos paprastai siūlo paskolas lankstesnėmis sąlygomis nei bankai ar internetiniai skolintojai.

Skolintojai internetu

Skolininkai, turintys pastovias pajamas ir gerą kreditą, turi didesnes galimybes gauti paskolą iš skolintojo internete. Paskolos internetu yra patogi alternatyva, lyginant su bankais ir kredito unijomis. Skolintojai, kurie priima skolininkus su gerais ir puikiais kreditais bei nedaug esamų skolų, kartais siūlo tokias paskolų sąlygas kaip palūkanų normos garantija arba galimybė praleisti mėnesinį mokėjimą. Verta paminėti, jog internete galite gauti mažesnę palūkanų normą. Naudodamiesi paskolomis internetu, galite atlikti visą paskolos procesą – nuo išankstinės kvalifikacijos iki pasirašymo, o finansavimą gauti vos per dieną ar dvi. Internetiniai skolintojai, priimdami sprendimą dėl patvirtinimo, žiūri ne tik į kliento kredito balą ir kredito ataskaitą – jie gali atsižvelgti ir į išsilavinimą ar profesiją, arba paprašyti nuskaityti banko sąskaitos operacijas, kad įvertintų jūsų finansinę situaciją.

Bankų skolintojai

Bankai paprastai turi aukštus kreditų ir pajamų standartus ne klientams, tačiau jei jūsų bankas yra tarp tų, kurie siūlo asmenines paskolas, jums gali būti prieinami mažesni tarifai ir specialios funkcijos. Taip pat galite kreiptis dėl paskolos su užtikrinimu, kuris leidžia įkeisti turimą daiktą ar taupomąją sąskaitą, kad pasiskolintumėte pinigų. Be abejo, nepavykus grąžinti paskolos, paskolos davėjas gali pasiimti turtą. Paskolos iš banko norma labai priklauso nuo kliento kredito balo: kuo geresnis rezultatas, tuo mažesnė palūkanų norma ir tuo mažiau palūkanų mokėsite. Nors paskolos iš bankų dažnai struktūrizuojamos panašiai kaip paskolos internetu, paskolų gavimo ir kvalifikavimo procesas gali būti skirtingas. Bankai esamiems klientams paprastai siūlo mažesnes palūkanas, didesnes skolinimosi sumas ir privilegijas. Pabrėžtina ir tai, jog klientų aptarnavimas bankuose gali būti patikimesnis.

kaip kreditinės kortelės naudojimas įtakoja asmens biudžetą

Kaip kreditinės kortelės naudojimas įtakoja asmens biudžetą?

Turbūt visiems yra žinoma, jog kredito kortelės naudojimas yra ne tik funkcionalus, bet ir patogus būdas, leidžiantis stebėti išleidžiamų lėšų kiekį bei nustatyti norimą pinigų limitą. Kreditinės kortelės dėka galima pirkti dabar, bet sumokėti vėliau. Naudojantis šia kortele taip pat galima sekti savo išlaidas, todėl tai gali būti puiki priemonė planuojant biudžetą ir kontroliuojant asmenines išlaidas. Kreditinių kortelių naudojimas, kaip biudžeto sudarymo įrankis, yra gana gera ir funkcionali idėja, nes tai gali padėti sukurti puikų kreditą.

Asmeninių išlaidų sekimas

Kad galėtumėte susikurti realistišką biudžetą, turite žinoti, kiek išleidžiate. Prisijungus prie savo paskyros internete galima matyti į kategorijas klasifikuotus pirkinius ir kitas finansines operacijas, todėl tai yra itin patogu kortelės naudotojui. Norint peržiūrėti didesnę išlaidų apžvalgą galima gauti ir, pavyzdžiui, metines išlaidų ataskaitas. Sužinojus asmeninę išlaidų apimtį yra lengviau nuspręsti, ar reikia sukurti dar griežtesnį biudžetą. Kreditinė kortelė yra puikus įrankis asmeninio biudžeto tvarkymui: peržiūrint operacijas kas savaitę, mėnesį ar nusistatant neviršijamą mėnesio išlaidų limitą, galima išvengti aplaidumo bei išlaikyti norimą asmeninių finansų lygį.

Mokėjimo kreditine kortele privalumai

Anksčiau dauguma piniginių operacijų įvykdavo atsiskaitant grynaisiais pinigais. Žmonės už kasdienius pirkinius atsiskaitė grynaisiais arba čekiais, o kreditines korteles, tuo tarpu, pasilikdavo dideliems ir retiems pirkinių mokėjimams. Šiais laikais kreditinės kortelės priimamos beveik visur. Pabrėžtina ir tai, jog kredito kortelės yra žymiai saugesnė asmeninių finansų alternatyva: dėl  įdiegtos apsaugos sistemos jas nešiotis yra ganėtinai saugu, nes pametus piniginę jūs savo pinigų neprarasite.

Visgi nereikėtų pamiršti, jog kaip nurodo ir bendrasis duomenų apsaugos reglamentas 2018, prieš kiekvienos paslaugos ar prekės įsigijimą reikia būti itin atidiems. Norint išvengti duomenų nutekėjimo, pildant anketas, kurios reikalauja asmeninių duomenų, patartina būti atsakingiems ir įsidėmėti, kad visada išlieka duomenų pasisavinimo galimybė. Biudžeto skirtukų laikymasis gali būti iššūkis, todėl išsiaiškinti, kur buvo pervedami pinigai ir kur keliauja asmeniniai duomenys yra svarbu bei reikalauja išsamios išankstinės analizės.

Kreditinės kortelės įtaka kredito balui

Kruopštus ir atsakingas kredito kortelės naudojimas yra vienas geriausių būdų pagerinti savo kredito balus, nes geras kreditas atveria daugybę durų su plačiomis finansinių pasirinkimų galimybėmis. Tai leidžia lengviau susirasti būstą ir nesvarbu, ar potencialus nuomotojas patikrina jūsų kreditą prieš įteikdamas raktus nuo jo, ar jūs kreipiatės dėl būsto paskolos asmeniniam būstui įsigyti. Mobiliųjų telefonų tiekėjai, draudimo agentai ir komunalinių paslaugų įmonės taip pat gali naudoti jūsų kredito istoriją, kad nustatytų jūsų tinkamumą ir galimus įkainius. Todėl turint kreditinę kortelę ir laiku apmokant sąskaitas, galimybė kredito balui augti yra gana didelė.

Kada nenaudoti kreditinės kortelės?

Prekybininkai moka apdorojimo mokesčius kiekvieną kartą, kai naudojate kreditinę kortelę. Šiuo metu šie mokesčiai įtraukiami į prekybininko kainas, kaip ir bet kurios kitos verslo išlaidos. Prekybininkų požiūriu net debeto kortelės yra geresnės nei kreditinės kortelės, nes debeto kortelių apdorojimo mokesčiai paprastai būna mažesni nei mokama už kredito kortelės operaciją.

Kai kuriems žmonėms yra sunku kontroliuoti išlaidas, kai jie naudojasi kreditine kortele. Dėl penkių skaitmenų kredito kortelės limito gali būti sunku prisiminti, kodėl, pavyzdžiui, neturėtumėte nusipirkti vieno ar kito daikto. Jei artėja kredito limitas arba nerimaujate dėl didelio kredito kortelės disbalanso, galite naudoti savo debeto kortelę arba grynuosius pinigus. Iš esmės kreditinių kortelių vartotojams teikiama daugybė puikių privalumų, tačiau, kaip ir naudojantis kitais mokėjimo būdais, reikėtų nepamiršti apgalvoti ir pritaikyti jums tinkamiausią variantą.

Finansinių operacijų peržiūra

Naudojantis tam tikro laikotarpio biudžetu, patartina gan dažnai patikrinti pirkimo veiklos istoriją bei išrašus. Kiekvieną savaitę ar mėnesį turėkite konkrečią dieną, kai susumuosite kiekvienos kategorijos pirkinius, kad įsitikintumėte, jog neviršijate nustatyto biudžeto. Kuo dažniau atliksite šias tikrinimo operacijas, tuo jausitės saugesni, nes žinosite, jog neperžengėte finansinio limito, kurį galite sau leisti kiekvieną mėnesį.

Patartina bent kartą per savaitę patikrinti savo bendras išlaidas, kad įsitikintumėte, jog viską atliekate racionaliai bei apskaičiuotai. Prireikus, žinoma, galima pakoreguoti mėnesio išlaidų limitą, kai yra papildomų išlaidų, pavyzdžiui, automobilio draudimo įmoka ar planuotos kasmetinės atostogos. Taip pat reikėtų įsitikinti, kad sumokėjote visą likutį iki nustatytos datos. Priešingu atveju bus skaičiuojamos palūkanos, kurios asmeniniam biudžetui gali pridaryti papildomos finansinės žalos.