Skip to main content
Vartojimo ir automobilio paskola: koks skirtumas tarp jų?

Vartojimo ir automobilio paskola: koks skirtumas tarp jų?

Asmeninė vartojimo paskola – tai paskola, skirta įvairiems vartotojo poreikiams tenkinti. Dažniausiai ji suteikiama prekėms ir paslaugoms įsigyti (pavyzdžiui, automobiliui, naujam kompiuteriui, kelionėms ir pan.). Įprastai, norint gauti vartojimo paskolą, nereikia įkeisti jokio turto. Prie vartojimo paskolų priskiriama ir išperkamoji nuoma arba pirkimas išsimokėtinai. Tokiu atveju paskola skiriama tam tikram produktui ar paslaugai įsigyti ir išmokama ne ją imančiam vartotojui, o tiesiai prekės arba paslaugos pardavėjui.

Vartojimo paskola labiausiai tinka didelėms vienkartinėms išlaidoms padengti, tokioms kaip skolų konsolidavimas ar namų tobulinimo projektai. Galite naudoti asmeninę paskolą ir norėdami finansuoti naujo ar naudoto automobilio pirkimą, tačiau pigiausias variantas tokiu atveju yra automobilio paskola. Paskola automobiliui yra teikiama perkant naują ar naudotą transporto priemonę. Asmeninės paskolos gali būti naudojamos beveik bet kokiu tikslu, o paskolos automobiliams yra specifinės. Įprastai asmeninėms paskoloms yra būdingos didesnės palūkanos nei paskoloms, kurios yra skirtos automobiliui įsigyti.

Paskolų skirtumai

Paskolų sumos, metinės procentinės normos ir kitos paskolos savybės asmeninėms ir automobilio paskoloms ganėtinai skiriasi. Esminis paskolų skirtumas yra tas, jog paskolos automobiliams yra užtikrinamos užstatant transporto priemonę, todėl palūkanų normos paprastai būna mažesnės nei asmeninių paskolų, kurios suteikiamos be užstato bei skolintojui prisiėmus didesnę finansinę atsakomybę.

Paskolos automobiliams yra pigiausias būdas daugumai žmonių finansuoti naują ar naudotą transporto priemonę. Kai kurie skolintojai ir atstovybės gali siūlyti finansavimą be pradinio įnašo, tačiau jei jį pasirinksite, gausite mažesnę paskolos normą. Automobilių refinansavimo paskolos paprastai naudojamos norint išsinuomoti automobilį. Taip pat galite pretenduoti į mažesnę palūkanų normą refinansuodami, jei laiku mokėjote už savo automobilio paskolą ir jūsų kreditas pagerėjo.

Asmeninės paskolos labiausiai tinka skolininkams, kurie nenori įkeisti gauto automobilio ir renkasi mokėti didesnes palūkanas mainais į skolinamas lėšas. Naudojant paskolą automobiliui, jūsų perkamos transporto priemonės tipas taip pat turi įtakos palūkanų normai, o naudojant abi paskolų rūšis, jūsų kredito profilis, pajamos ir esamos skolos turi įtakos gaunamai palūkanų normai. Skolininkams, turintiems gerą ar puikų kreditą, pastovias pajamas ir mažai esamų skolų, taikoma žemiausia palūkanų norma.

Individualios sąlygos ir paskolų gavimo veiksmai

Asmeninių paskolų ir automobilių paskolų grąžinimo sąlygos priklauso nuo skolintojo. Kai kurie kreditoriai siūlo asmeninę paskolą nuo vienerių iki septynerių metų, tačiau dažniausiai tai būna nuo trejų iki penkerių metų. Paskolos automobiliui gali būti suteiktos nuo dvejų iki šešerių metų, tačiau pirkėjai dažniausiai renkasi terminus nuo penkerių iki septynerių metų.

Abiem atvejais ilgesnės grąžinimo sąlygos reiškia, kad per visą paskolos laikotarpį mokėsite daugiau palūkanų. Ir nors gauti paskolą iš esmės nėra sunku, visada reikia atsižvelgti į esamas individualias paskolos sąlygas, jog priimti racionaliausią sprendimą.

Kredito patikrinimas. Prieš pateikdami paraišką, peržiūrėkite savo kredito balą ir kredito ataskaitas, ar jose nėra klaidų. Kai kurie bankai ir finansinių paslaugų įmonės siūlo nemokamą kredito balo patikrą. Žinodami savo kredito balą galėsite lengviau įvertinti normą, į kurią galite pretenduoti.

Asmeninių finansų patikrinimas. Prieš imdami paskolą automobiliui ar asmeninę paskolą,  apskaičiuokite mėnesinius asmeninės paskolos ar automobilio paskolos mokėjimus, kad nustatytumėte, ką galite sau leisti.

Išankstinė paskolų davėjų apžvalga. Paskolų pasirinkimo apžiūra gali nulemti geriausios paskolos gavimo galimybę. Tai leistų jums pamatyti, kokią palūkanų normą ir paskolos sumą gali pasiūlyti skolintojas. Gerai būtų patikrinti ir palyginti kelių paskolos davėjų tarifus, sąlygas ir paskolos ypatybes, jog išsirinkti geriausią variantą.

Dokumentinis paskolos užbaigimo patvirtinimas. Prieš priimdami pasiūlymą būtinai atidžiai perskaitykite asmeninę ar automobilio paskolos sutartį ir įsitikinkite, kad suprantate sąlygas, ir tik tada priimkite sprendimą.

Žvėrinčiaus lombardas

Žvėrinčiaus lombardas: kokiais atvejais verta pasinaudoti jo paslaugomis

Ką daryti, jei pritrūko visai menkos pinigų sumos, o pasiskolinti nėra iš ko? Pateikus prašymą kredito kortelei gauti, net jei atitinkate visus banko keliamus reikalavimus, teks laukti kelias dienas, pasiėmus greitąjį kreditą reikės mokėti nemažas palūkanas. Vartojimo paskolos taip pat yra finansinis įsipareigojimas – suteikiamos toli gražu ne kiekvienam, o laiku negrąžinus rizikuojama susigadinti kredito istoriją.

Tačiau. jei turite vertingų daiktų, yra dar vienas greitas būdas prasimanyti pinigų. Paskolą suteikti gali nuo viduramžių laikų veikianti ir su kitomis kredito įmonėmis konkuruojanti skolinimo įstaiga – lombardas.

 • Lombardas suteikia paskolą mainais už atneštą vertingą daiktą: telefoną, kompiuterį ar aukso dirbinį.
 • Lombardas įvertina daiktą ir skolininkui suteikiama užstatomo daikto vertės dydžio paskola.
 • Pinigai išduodami iškart, tereikia turėti asmens dokumentą ir pasirašyti sutartį.
 • Jei paskolos laiku negrąžinsite, lombardas parduos užstatytą daiktą.

Žvėrinčiaus lombardo suteikiamas kredito dydis

Lombardas suteikia paskolą, kurios dydis paprastai yra mažesnis nei užstato vertė, taigi besiskolinantis asmuo gauna tik procentinę dalį nuo užstatyto daikto kainos. Kaina ir procentinė paskolos dalis yra lombardo ir skolininko susitarimo reikalas, praktiškai tai 25-30 procentų nuo užstatomo daikto vertės rinkoje.

Lombardinio kredito trukmė

Lietuvoje lombardas paskolą suteikia vienam mėnesiui ir dar skiria kelias dienas skolai grąžinti. Kuo ilgesnis paskolos terminas, tuo didesnės skaičiuojamos palūkanos. Jei skolininkas paskolos negrąžina laiku, lombardas parduoda užstatytą daiktą ir taip susigrąžina kreditą.

Kokį užstatą priima lombardas

Lombarde užstatyti galima bet kokį vertingą daiktą – nuo auksinio žiedo iki automobilio. Tačiau negalima užstatyti nekilnojamojo turto.

Lombardui užstatyti galima ir vertybinius popierius, kuriais prekiaujama biržoje.

Lombardinio kredito pliusai ir minusai

 • Paprasta

Norint gauti paskolą reikia turėti tik vertingą daiktą ir asmens dokumentą.

 • Greita

Pinigai išmokami iškart.

 • Žema rizika

Dėl laiku negrąžinto kredito neturėsite problemų su antstoliais ir nesugadinsite kredito istorijos.

Vienintelis trūkumas.

 • Palūkanos

Lombardai skaičiuoja gana dideles palūkanas.

Užstato draudimas

Atkreipkite dėmesį, kad sudarant sutartį nebūtų reikalaujama sumokėti užstatomo daikto draudimo. Užstato draudimas yra lombardo atsakomybė, tad jei jūsų vertingas daiktas būtų prarastas, tarkim, jis būtų pavogtas, lombardas turėtų padengti patirtus nuostolius.

Ar gali lombardas parduoti daiktą anksčiau nei baigėsi sutarties terminas

Lombardas turi teisę parduoti užstatą tik tokiu atveju, jei paskola negrąžinama laiku. Taigi to padaryti negalima anksčiau nei praeis mėnuo po sutarties sudarymo.

Ar galima lombarde „užstatyti“ pinigus ir už tai gauti palūkanas

Ne, negalima. Lombardas – ne bankas.

Kaip parduodami laiku neišpirkti daiktai

Lombarde dažnai būna ir maža parduotuvė, kurioje pardavinėjami skolininkų laiku neišsipirkti daiktai. Joje galima rasti visko: ir juvelyrinių dirbinių, ir įrankių, ir išmaniųjų įrenginių. Kadangi daugelis fizinių parduotuvių jau seniai persikėlė į virtualias erdves, nuo jų neatsilieka ir lombardai – neišpirktos prekės atsiduria internetinėje lombardo svetainės parduotuvėje.

Specializuoti lombardai

Didžiausiuose pasaulio miestuose veikia specializuoti lombardai, kurie užstatu priima tik tam tikrus daiktus, pavyzdžiui tik automobilius arba tik antikvariatą ir panašiai.

Lietuvoje veikiantys lombardai

Lietuvoje lombardai veikia nuo 1889 metų. Sovietų okupacijos laikais didžiuosiuose miestuose veikė valstybiniai lombardai, kuriuose beveik legaliai buvo pardavinėjamos deficitinės prekės.

Šiuo metu vien Vilniuje veikia apie 40 lombardų.

Ar verta imti paskolą, kai neužtenka pinigų nuomai

Ar verta imti paskolą, kai neužtenka pinigų nuomai?

Gyvenimas nestovi vietoje ir finansiniai sunkumai gali pasibelsti į duris visiškai netikėtai , pavyzdžiui, praradus darbą. Kebliausia turbūt bus laiku sumokėti už būsto nuomą, juolab, kad nuoma bei komunaliniai mokesčiai ir suryja didžiąją pajamų dalį. Savaime peršasi mintis, kad tokiu atveju bene geriausia išeitis būtų trumpalaikė paskola.

Taigi, ar verta imti paskolą nuomai sumokėti?

Manytume, kad imti paskolą, kai ženkliai sumažėja pajamos vis dėl to nėra geriausias sprendimas. Greitasis kreditas – „greiti pinigai“, tačiau teks mokėti nemenkas palūkanas, kurios savo dydžiu prilygs mėnesio ar dviejų būsto nuomos kainai. Be to, laiku nesumokėjus įmokos iškyla rizika susigadinti kredito istoriją. Taigi, prieš imant paskolą reikia ypatingai bei sąžiningai įvertinti, ar pavyks laiku ir be problemų grąžinti pasiskolintus pinigus. Todėl apsvarstykite ir kitus kelius, kurie padėtų išsisukti iš keblios padėties: bandykite tartis su buto šeimininku, prašykite kartu gyvenančių draugų finansinės paramos ir palaikymo, taip pat kreipkitės į gimines ir pažįstamus.

Vartojimo paskola, skirta būsto nuomai mokėti

Imti vartojimo paskolą nuomai mokėti – brangus malonumas. Taip, paskola tikrai akivaizdi pagalba, bet reikia įvertinti visus privalumus ir trūkumus.

 • Jūsų mėnesio išlaidos išaugs, nes teks mokėti ne tik nuomą, bet grąžinti paskolą ir priskaičiuotas palūkanas.
 • Didelės trumpalaikės paskolos palūkanos. Greitai išduodamų kreditų palūkanos paprastai yra didelės, o tai reiškia, kad per ilgesnį grąžinimo laikotarpį sumokėsite tiek palūkanų, kad tokios sumos būtų pakakę susimokėti poros mėnesių nuomą.
 • Derėtis dėl mažesnės paskolos palūkanų normos gali tik tie asmenys, kurių kredito istorija yra nepriekaištinga, pajamos pakankamos ir nuolatinės.
 • Iškyla grėsmė susigadinti kredito istoriją, net jei praleisite vieną vienintelį mokėjimą.

Kokiu atveju trumpalaikė paskola yra gera išeitis

Kaip ten bebūtų, bet trumpalaikė paskola puiki išeitis, kai pinigų reikia greitai ir tikrai aišku, kad jų ateityje turėsite pakankamai, o tai reiškia, kad paskolą grąžinsite laiku ir be jokių problemų. Pavyzdžiui, norite nuomotis kitą būstą, tačiau dar neatgavote depozito už ankstesnį arba po pertraukos pradėjote dirbti kitame darbe bet dar negavote atlyginimo. Tokiais atvejais tikrai žinote, kad paskolą sugebėsite grąžinti. , o išsirinkti palankiausią paskolos variantą iš visų, kuriuos siūlo įvairūs kreditoriai, padės paskolos skaičiuoklė.

Kiti būdai palengvinti būsto nuomos naštą

Iškilus laikiniems finansiniams sunkumams iš keblios padėties išsukti pravers visi įmanomi būdai.

 • Visų pirmiausia, pabandykite pasikalbėti su būsto šeimininkais. Galbūt jie sutiktų atidėti įmokas ir už tai nereikalautų mokėti delspinigių.
 • Prasimanykite papildomų pajamų. Galima parduoti nereikalingus daiktus ar rūbus arba pradėti teikti mokamas, pavyzdžiui, korepetitoriaus paslaugas.
 • Prašykite tėvų, giminių ar draugų pagalbos. Artimieji paskolins pinigų geresnėmis sąlygomis nei kreditoriai.

Ir dar kartą. Tarkitės su būsto savininku. Gal jis sutiks, kad laikinai apsigyventumėte kitur ir už tą laiką nereiks mokėti nuomos, o gal sutiks leisti gyventi ir mokėti mažiau užuot laikęs būstą tuščią tol, kol suras kitą nuomininką.