Skip to main content
Šarvuotos durys – ką reikia žinoti renkantis?Šarvuotos durys – ką reikia žinoti renkantis?

Šarvuotos durys – ką reikia žinoti renkantis?

Norint gyventi saugiai ir patogiai, namų erdvėje svarbi kiekviena detalė, todėl nekyla abejonių, kad ypač svarbu pasirūpinti ir tinkamomis durimis. Šių gaminių gausa leidžia išsirinkti iš plataus spektro variantų, tačiau vienas pagrindinių kriterijų renkantis turėtų būti durų gamyboje naudojama medžiaga, kadangi jos savybės leidžia nuspręsti, ar pasirinktas variantas atitinka Jūsų poreikius. Vienas iš populiariausių variantų šiuo metu – šarvuotos durys. Ką reikėtų apie jas žinoti?

Dažniausiai šis durų tipas pasirenkamas tuomet, kai siekiama ypatingos apsaugos ir tvirtumo. Dėl medžiagos patvarumo, durys tarnauja ilgus metus, o taip pat pirkėjus džiugina ir nekintanti jų išvaizda bei garso izoliacija. Šarvuotos durys pasižymi ir gausiu skirtingų formų, spalvų ir raštų pasirinkimu, todėl šio tipo gaminius lengvai galima priderinti pagal asmeninius poreikius. Vienas iš variantų – pasirinkti medžio masyvu padengtas šarvuotas duris, kurios atrodys tarsi medinės, tačiau bus kur kas pigesnės nei pastarasis variantas.

Kaip ir kiti durų tipai, šarvuotos durys turi ir tam tikrų minusų. Vienas iš jų – šiek tiek prastesnė šilumos izoliacija, lyginant su kitais modeliais. Taip yra todėl, jog metalas iš esmės gerai laiduoja su šalčiu, tad šis variantas dažniausiai pasirenkamas daugiabučiuose namuose. Vis dėl to, pasirinkus tinkamą šių gaminių tipą, galima išvengti drėgmės kaupimosi.

Atviros konstrukcijos šarvuotos durys – geresnė šalčio izoliacija

Šio tipo durys būna dviejų rūšių: atviros arba uždaros konstrukcijos. Pastarasis variantas kur kas sunkiau apšildomas, o būtent susidarę oro tarpai sukuria daugiau galimybių drėgmei patekti į vidų. Dėl šios priežasties tokiais atvejais geriau rinktis atviros konstrukcijos gaminius, kuriuos vėliau galima apšildyti akmens vata ir stiklo paketais. Siekiant didesnės izoliacijos, variantų gali būti ir daugiau – konsultuojantis su šios srities profesionalais, pavyks surasti tinkamiausią sprendimą.

Nors renkantis tinkamiausią variantą lauko durims šalčio atžvilgiu šarvuotos durys nėra pats geriausias variantas, vis dėl to, kalbant apie saugumą, pranašumas išlieka jų pusėje. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai namuose yra daugiau nesaugių tarpų, pro kuriuos galėtų įsmukti ilgapirščiai – tuomet geriau pasirūpinti tinkamomis, itin saugiomis durimis, kurios namuose užtikrins visapusišką ramybę ir komforto jausmą.

Renkantis tinkamiausią variantą, vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog vien tik durų tipas neužtikrins visų šarvuotų durų privalumų. Svarbi ir pačio gaminio kokybė, ir jo įmontavimas į staktą, todėl nusprendus pasirinkti šarvuotas duris, reikėtų žinoti dar keletą aktualių aspektų – jie padės suprasti, kokios durys geriausiai patenkins visus Jūsų poreikius ir tuo pačiu ilgus metus leis naudotis kokybišku gaminiu.

šarvuotų duru raktai

Šarvuotų durų charakteristika – gaminio kokybės garantas

Šio tipo durų gamintojai dažniausiai pateikia ir tam tikras technines gaminio savybes, kurios leidžia spręsti ir apie tai, ar ši prekė atitinka Jūsų poreikius. Tais atvejais, kai šarvuotos durys pasirenkamos dėl saugumo, svarbu atkreipti dėmesį ir į plieno storumą – kuo jis didesnis, tuo didesnis ir apsaugos lygis. Prie daugelio modelių turėtų būti nurodyta ir atitinka saugumo klasė, kuri turėtų būti ne mažesnė nei trečia – tuomet galima tikėtis maksimalių rezultatų. Toks variantas pasižymi ir didesne kaina, tačiau šiuo atveju investuojate į savo saugumą, tad net neverta sakyti, jog šioje vietoje taupyti nevertėtų.

Durys yra ilgaamžis sprendimas, tad norint, jog ateityje nekiltų nemalonių rūpesčių, reikėtų išsiaiškinti net ir smulkias detales, kurios iš pradžių gali pasirodyti ne tokios reikšmingos. Vienas iš jų – raktai. Daugeliui pažįstama situacija, kuomet jie yra pametami ir iš anksto nepasirūpinama atsargine kopija, tad svarbu žinoti, ar užteks perkoduoti spyną, ar reikės ją pakeisti. Taip pat svarbu išsiaiškinti, kaip dabartiniai raktai buvo gaminami, ar jais negalėjo pasinaudoti pašaliniai asmenys – tuomet iš tikrųjų galėsite jaustis saugūs.

Patikimi šarvuotų durų gamintojai taip pat dažniausiai pateikia ir tam tikras garantijas, pagal kurias iš esmės galima nuspręsti ir apie gaminių kokybę, ir apie pardavėjų reputaciją rinkoje. Apdaila, papildomos apsaugos, durų konstrukcija – tai dar keletas esminių dalykų, į kuriuos taip pat reikėtų atkreipti dėmesį. Kuo daugiau papildomos informacijos turėsite, tuo lengviau bus priimti galutinį sprendimą ir tuo pačiu neapsirikti renkantis durų gamintoją.