Skip to main content
lauko durys

Apie lauko durų rūšis

Lauko durims keliama daug reikalavimų: jos turi būti saugios, funkcionalios, derėti prie eksterjero, izoliuoti garsą, sulaikyti šilumą ir kt. Regis, taip sunku rasti tas, kurios atitiks visus šiuos kriterijus. Maža to, atvykus į prekybos vietą Jus dar pasitinka ir itin platus lauko durų asortimentas. Ką daryti ir kaip nesuklysti renkantis? Siekdami padėti Jums pasirinkti lauko duris, pateikiame trumpus lauko durų rūšių aprašymus.

Atsižvelgiant į medžiagas, iš kurių durys gaminamos, jos skirstomos į 5 rūšis:

 • Plastikinės;
 • Aliumininės;
 • Plieninės;
 • Klijuotos medienos;
 • Kompozitinės, stiklo pluošto lauko durys.

Plastikinės durys

Kadaise buvusios itin populiariomis pastaraisiais metais gana sparčiai užleidžia populiarumo pozicijas patikimesnėms ir tvirtesnėms durų konstrukcijoms. Nors plastikines duris vis dar renkasi tie, kurie nori į šį pirkinį investuoti mažiau. Taip pat plastikinių durų priežiūra nesudėtinga. Remiantis plastikinių durų savininkų pozicijomis, šios rūšies lauko durys sukelia nemažai problemų, nesvarbu, kokio tvirto profilio jos būtų. Pavyzdžiui, vasarą nuo karščio riečiasi į vieną pusę, o žiemą esant šalčiui – į kitą pusę. Tai sukelia sunkumų atrakinant bei užrakinant duris.

Aliumininės durys

Daugiau naudojamos viešuosiuose pastatuose, tačiau tinka ir individualiems namams. Šios durys patvarios, tačiau nėra šiltos. Įrengiant šios rūšies duris po statybos darbų reikia išvalyti visą durų furnitūrą ir tinkamai jas sureguliuoti. Tolimesnė durų priežiūra atliekama paprastai – durų paviršius valomas medžiagine šluoste bei nublizginamas stiklas.

Plieninės arba šarvuotos lauko durys

Tai bus puikus pasirinkimas tiems, kurie pageidauja saugių, durų. Plieninės lauko durys puikiai izoliuoja garsą, sulaiko šilumą patalpoje, jos atsparios drėgmei, ugniai. Šarvuotos durys pozicionuojamos kaip vienos patikimiausių, o gamintojų prioritetas – saugumas.

Klijuotos medienos durys

Šios rūšies durys gaminamos sumuštinio principu. Anksčiau medinės durys buvo gaminamos iš vieno tašo, todėl veikiant temperatūros pokyčiams jos plėsdavosi arba traukdavosi, dėl ko durys užsidarydavo nepilnai arba sudėtingiau. Šiandien klijuotos medienos durys gaminamos iš kelių plokščių, mediena dedama skirtingomis kryptimis, o tai leidžia užtikrinti durų stabilumą. Tačiau svarbu tai, jog klijuotos medienos durys yra gaminamos iš natūralios, gyvos medžiagos, todėl šios rūšies durys reikalaus nuolatinės priežiūros.

Kompozitinės, stiklo pluošto lauko durys

Pažymėtina, kad jos yra atsparios ekstremalioms oro sąlygoms. Pripažįstama, kad šios durys gaminamos iš geriausias savybes turinčių medžiagų. Tiems, kurie pageidauja įsigyti itin šiltas lauko duris, verta rinktis kompozitines arba kompozitines stiklo pluošto duris. Šios durys yra vertinamos dėl varčios konstrukcijos ir dangos – stiklo pluošto, kuris turi labai plačias apdirbimo galimybes. Maža to, tai ilgaamžė ir atspari medžiaga. Pabrėžtina, kad šios rūšies durų varčioms suteikiama net 25 metų garantija. Svarbu ir tai, kad metalu arba MDF plokštėmis dengtos kompozitinės durys irgi nėra brangios bei gaminamos universalių matmenų. Paprastai galima rinktis iš keliasdešimties modelių bei spalvų. Prie šios rūšies durų privalumų tikslinga pridėti dar ir tai, kad jų varčios nerūdija, yra atsparios drėgmei bei mechaniniams pažeidimams.

Neretam kyla klausimas, kaip pasirinkti geras duris? Į ką reikia atsižvelgti? Kalbant apie pasirinkimo galimybes, pirmiausia reikia paminėti, kad pagrindiniai durų pasirinkimo kriterijai yra Jūsų pačių poreikiai. Todėl svarbu nusistatyti prioritetus, pavyzdžiui, ar Jums reikia saugių ar šiltų durų, o gal ir saugių, ir šiltų? Kokia turi būti durų apdailos medžiaga ir pan. Be to, pagalvokite, kokią sumą galite skirti durims. Tiems, kurie gyvena daugiabučiuose, patariame rinktis šarvuotas arba seifines duris, kadangi jos pasižymi aukštu saugumo lygiu – apsaugo nuo įsilaužimų, taip pat izoliuoja garsą bei šilumą. Tie, kurie gyvena individualiuose namuose, gali rinktis bet kokį durų tipą. Tik svarbu pasirūpinti, kad durų apdailos medžiagos būtų atsparios drėgmei.

Nustatykite savo prioritetus, pasirinkite alternatyvas, įvertinkite jas ir įsigykite patikimas, Jūsų poreikius atitinkančias funkcionalias lauko duris!

vidaus durys

Apie vidaus durų rūšis

Vidaus durims keliama mažiau reikalavimų, palyginti su lauko durimis. Jei lauko durų funkcijos daugiau orientuotos į saugumą bei patikimumą, tai vidaus durų funkcijos labiau siejasi su vizualiniu vaizdu. Vidaus durys turi derėti prie bendros interjero koncepcijos. Tačiau, nepaisant to, kad joms nereikia saugoti Jūsų namų, atlaikyti temperatūros svyravimų, išorinės aplinkos poveiki ir pan., jos turi būti ir kokybiškos.

Rinkoje populiariausios 3 vidinių durų rūšys:

 • Laminuotos;
 • Medžio masyvo;
 • Faneruotos durys

Laminuotos durys

Rinkoje šių durų asortimentas labai platus, apimantis įvairias formas, matmenis, spalvas, tekstūras ir kt. Tad jei rinksitės laminuotas vidaus duris, pasirinkimas bus sudėtingas vien dėl itin plačios pasiūlos. Žinoma, bus paprasčiau, jei žinosite, ko konkrečiai norite. Tačiau turėtumėte žinoti, kad laminuotos durys nėra atsparios stipriam mechaniniam poveikiui, jas sudėtinga restauruoti.

Laminuotų durų sandara gali būti labai įvairi: nuo kartoninio akyto užpildo iki klijuotos medienos. Maža to, galima rinktis įvairų durų laminatą: nuo popieriaus pagrindo iki storo plastikinio paviršiaus. Sandara ir paviršius labai lemia durų kokybę ir kainą.

Privalumas – labai paprasta priežiūra. Reikia pastebėti ir tai, šių durų gamyboje nuolat taikomos naujovės. Inovatyvūs sprendimai neaplenkia ir laminuotų durų gamybos, pavyzdžiui, naujausias laminuotų durų padengimo būdas – dekoratyvinės medžiagos polimerų pagrindu. Tokių durų gamybai naudojamos aukštosios technologijos, leidžiančios sukurti išskirtines medžiagas, pasižyminčias gerosiomis savybėmis, pavyzdžiui, ekologiškumu, atsparumu mechaniniam poveikiui, ultravioletiniams spinduliams ir cheminėms medžiagoms.

Medžio masyvo durys

Šios durys pasižymi ilgaamžiškumu. Maža to, jos gali būti restauruojamos. Be to, durų paviršių galima atnaujinti ir perdažyti ar perlakuoti.

Kaip medinių durų trūkumas įvardijama tai, kad jos gali „pasėsti“, dėl ko jas uždaryti bus sunku. Medžio masyvo durys gali ir deformuotis, jeigu patalpose yra aukštas drėgmės lygis arba nemaža temperatūrų kaita, taip pat jeigu durys gauna daug karščio.

Paprastai medžio masyvo durys parduodamos nepadengtos laku ar dažais, todėl galėsite jų apdailą pasirinkti patys. Jei nuspręsite montuoti medines duris, turite žinoti, jog praėjus tam tikram laikui spygliuočių durys pradeda tamsėti, o kartais spalva keičiasi netolygiai, kas lemia blogesnę durų išvaizdą.

Faneruotos durys

Pastarosios gaminamos apklijuojant durų pagrindą medienos lukštu, naudojant karštą presą. Faneruotos durys priklauso vidutinių kainų kategorijos produkcijai. Šiandien rinkoje yra nemažai šio tipo durų su skirtinga vidaus sandara. Šių durų paviršius gali būti atnaujinamas. Patariame rinktis tvirtesnės sandaros duris.

Kriterijų, kuriais remiantis pasirenkamos vidaus durys, gali būti labai įvairių. Jie priklauso nuo Jūsų poreikių, galimybių, būsto ir pan. Kiekvieno tipo vidaus durys turi tiek pranašumų, tiek trūkumų, todėl svarbu įvertinti svarbiausius prioritetus: kainą, spalvą, kokybę, sandarą. Taip pat siūlome atsakyti sau į tokius klausimus:

 • Ar namuose laikomi gyvūnai?
 • Ar namuose gyvena vaikai ir kokio jie amžiaus?
 • Ar norite pirkti brangesnes vidaus duris ilgam eksploatavimo terminui?
 • Koks žmonių srautas paprastai būna patalpose?

Atsakymai į šiuos klausimus padės priimti sprendimą. Pavyzdžiui, jeigu patalpose dažnai būna daug žmonių, atsiranda didesnė tikimybė pažeisti duris, todėl šiuo atveju geriausia rinktis atsparesnes braižymui duris. Jeigu patalpoje norite įrengti pirtį arba verandą, patariame rinktis medines duris, kadangi šiuo atveju jos tarnaus ilgiausiai. Tačiau atsižvelkite ir į tai, ar neplanuojate po atitinkamo laikotarpio atnaujinti būsto. Gal Jums nereikia, kad durys būtų ilgaamžės? Tokiu atveju galite rinktis ir laminuotas duris, kurių kaina yra mažesnė.

Statome namą iš blokelių: kokius pasirinkti?

Statome namą iš blokelių: kokius pasirinkti?

Seniau pagrindinė mūrui skirta medžiaga buvo plytos. Dabar ženkliai pranašesni yra įvairūs statybiniai blokeliai. Nurungę tradicines plytas, įsitvirtino rinkoje, o jų asortimentas gana platus. Taigi, kokius blokelius pasirinkti?

Dažniausiai namų statyboms naudojami šie blokeliai:

 • Akyto betono blokeliai, kitaip dar vadinami dujų silikatiniais;
 • Keramzitbetonio blokeliai;
 • Keraminiai blokeliai;
 • Silikatiniai blokeliai;
 • Betoniniai blokeliai.

Akyto betono blokeliai

Akytbetonio poros garantuoja labai didelį blokelio tvirtumą, pakankamai gerą garso izoliaciją, nesudėtingą montavimą ir blokelių apdorojimą statybos metu. Blokelių porėtumas lemia jų patvarumą ir puikius šilumos izoliacijos parametrus. Maža to, šie blokeliai pasižymi aukštu atsparumo ugniai koeficientu.

Vienu didžiausių akyto betono blokelių privalumų išskiriamos labai puikios šilumos izoliacijos savybės. Taip pat būtina paminėti ir puikią šilumos akumuliaciją – šie blokeliai sulaiko šilumą, ją akumuliuoja. Šie blokeliai patrauklūs tiems, kuriems svarbus ekologijos aspektas, nes akytas betonas pagal ekonomiškumo kriterijų užima antrą vietą po medienos. Maža to, šie blokeliai yra atsparūs įvairiems grybams, pelėsiui, bakterijoms, kas labai svarbu ir turi teigiamos įtakos gyvenimo kokybei.

Visgi kad ir kokie puikūs savo technine charakteristika būtų akyto betono blokeliai, jie turi ir trūkumų. Vienas esminių – jie negali išlaikyti sunkių gelžbetonio perdengimų. Todėl statantiems iš šių blokelių, rekomenduojame pasirinkti medžio perdangas.

Keramzitbetonio blokeliai

Blokeliai gaminami iš keramzito, taip pat cemento ir vandens, o gaminimo technologija paremta vibraciniu presavimu. Pats keramzitas išgaunamas aukštoje temperatūroje kepinant molio granules, pasižyminčias lengvumu ir puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis. Visgi palyginti su prieš tai minėtais akyto betono blokeliais, tai keramzitbetonio blokeliai šilumą izoliuoja dvigubai prasčiau. Bet didžiausias jų privalumas – tvirtumas.

Prie keramzitbetonio blokelių privalumų reikia paminėti puikią garso izoliaciją, itin lengvą mūrijimo procesą. Blokeliai atsparūs pelėsiui, kadangi savyje nekaupia drėgmės. Iš keramzitbetonio blokelių sumūrytos sienos turės labai geras priešgaisrines savybes.

Keramzitbetonio blokeliai taip pat neribos Jūsų fantazijos ir poreikių – iš jų galite statyti įvairių architektūrinių stilių namus, įgyvendinti įmantriausias savo idėjas. Juos drąsiai galite pjaustyti bei gręžti. Keramzitbetonio blokeliai puikiai tinka mažaaukštei statybai – 1–3 aukštų pastatams, jų nešančiosioms lauko sienoms, vidaus pertvaroms.

Statome namą iš blokelių: kokius pasirinkti?

Keraminiai blokeliai.

Kalbant apie šiuos blokelius pirmiausia reikia paminėti esminius jų ypatumus: ilgaamžiškumą ir ekologiškumą. Gaminami iš krosnyje degto molio. Natūralios žaliavos bei nesudėtinga gamybos technologija – tai lemia keraminių blokelių ekologiškumą ir vertinimą.

Keraminių blokelių privalumų sąrašas ilgas. Visų pirma, tai jie turi geras šilumos ir garso izoliacines savybes. Keraminiai blokeliai labai tvirti ir pasižymi aukštu atsparumu ugniai. Jie akyti, oro tarpai išsaugo šilumą, o savo šiluminėmis savybėmis šie blokeliai labai artimi keramzitiniams.

Visgi keraminiai blokeliai palyginti su kitais, turi nemažai trūkumų. Kaip vieną didžiausių išskirtume gana trumpą šių blokelių atsparumą šalčio ciklams. Jis maždaug siekia apie 25 šalčio ciklus. Kas nutinka vėliau? Keraminiai blokeliai gali pradėti trupėti, skilinėti. Reikia žinoti ir tai, kad iš keraminių blokelių sumūrytose sienose bus gana sudėtinga tiesti instaliacijų laidus, kadangi blokeliai sunkiai pjaustomi.

Silikatiniai blokeliai.

Jų sudėtis: smėlis, kalkės ir vanduo. Gamybos technologija – blokeliai formuojami galingais presais, veikiami prisotintų vandens garų ir aukšto slėgio, taip pat itin aukštos – net 200 laipsnių – temperatūros. Visų šių veiksnių veikiami blokeliai tvirtai suakmenėja.

Kalbant apie patvarumą, tai šie blokeliai, palyginti su kitais minėtais blokelių tipais, yra itin patvarūs ir atsparūs gniuždymui, Tačiau kas liečia šilumos laidumą, tai silikatiniai blokeliai yra laidžiausi šilumai. Tai didelis šių blokelių trūkumas.

Nepaisant minėto trūkumo, silikatiniai blokeliai rinkoje yra vieni populiariausių dėl optimalaus mikroklimato palaikymo patalpoje, o padidėjus oro drėgmei silikatiniai blokeliai puikiai sugeria vandens garus. Dar vienas šių blokelių privalumas – didžiausi atsparumo šalčio ciklams rodikliai, palygint su kitų rūšių blokeliais. Silikatiniai gali atlaikyti net 50–100 šalčio ciklų, tad pozicionuojami kaip itin ilgaamžiai. Maža to, silikatiniai blokeliai pasižymi aukštu atsparumu drėgmei, gera garso izoliacija ir dideliu atsparumu ugniai.

Kaip dar vieną trūkumą galima įvardyti lygų blokelių paviršių, dėl kurio gana sunkiai prie jų limpa tinkas, tad sudėtingiau daryti apdailą.

Betoniniai blokeliai.

Šių blokelių gamybai naudojamas cementas, smėlis, vanduo ir smulkus žvirgždas. Gamybos technologija remiasi vibracinio presavimo būdu, o blokeliai gali būti dvejopi: pilnaviduriai arba tuščiaviduriai. Kaip privalumus reikia paminėti neblogą atsparumą šalčio ciklams, gniuždymui, taip pat geras ir atsparumo ugniai koeficientas. Betoniniai blokeliai gerai izoliuoja garsą.

Tačiau šie blokeliai kaip ir kiti minėtieji turi ir trūkumų. Esminiu galima traktuoti labai prastą šiluminę varžą. Taip pat sunku juos apdoroti, kas labai riboja statybų galimybes. Jei siena nearmuota, tai labai didelė tikimybė, kad joje atsiras ne tik skilimų, tačiau ir dūžių.