74795
Turgaus a. 21, LT-87122 Telšiai • Tel. (8 444) 53010, mob. 8 618 63448,
el. paštas: turizmocentras@telsiai.lt , www.telsiaitic.lt
 Atrask mažąsias Telšių miesto puošmenas
Masčio ežero pakrantė
Telšiai - miestas ant septynių kalvų
Žydų palikimas Telšiuose
Sakralinis kompleksas Telšiuose
Muziejai – paslapčių saugotojai
Telšiai – meškos simbolių miestas
Pažintiniais takais po Telšių kraštą
Su kompasu apie Germanto ežerą
Sakralines vertybės Telšių krašte
Partizanų keliais
Telšių krašto takais ir keleliais
Telšių krašto dvarų kelias
Naujai atgimusi Biržuvėnų dvaro sodyba
Keliaukime po Žemaitiją
Atrask angelą Telšiuose
Suskaičiuokim meškutes
Naktiniai Telšiai
Po Žemaitijos sostinę ir Tado Blindos gimtinę
Iš Žemaitejes suostenes i Žemaitejes šerdi
Kelionės paketas po Telšius ir rajoną
Maršrutas skirtas Lietuvos 100 - čiui paminėti
Ekskursija „Telšiai iš seno atviruko“
2-jų dienų pažintinis maršrutas grupėms po Šilalės ir Telšių kraštą

Atrask mažąsias Telšių miesto puošmenas

Medalis „Kodas“ - Skulptūra „Meškos pėda“ - Medaliai „Žydukai“ - Skulptūra „Žemaitijos gaublys“ - Skulptūra „Lietuvių skalikas“ - Skulptūra „Rotušės šulinys“ - Paminklas stovėjusiems gyvenamiesiems namams „Če vaikystė kėimas nuklegieje“ - Skulptūra - žaidimas „Pažink Žemaitijos sostinę“ - Atminimo lentelė, skirta K.Petrauskui - Didžioji žemaičių siena - Skulptūra „Žemaitijos legendos“ - Ženklai miesto grindinyje - Miesto maketas akliesiems - Paminklas „Fontanas“ - Skulptūra „Mokykla“ - Skulptūros Telšių katedros Garbės vartuose - Telšių šv. Antano Paduviečio katedros reljefinės durys

Šios ekskursijos metu atrasime nuostabiausias Telšių miesto puošmenas. Pabandykime keliauti kartu. O gal net ant mūsų miesto pastatų sienų išsislapstę „žydukai“ atneš laimės ir pinigų? Tikite? Jei ne - šios ekskursijos metu įsitikinsite, kad Žemaitijos sostinė tikrai ypatinga. Minsime mįsles, ieškosime lobių ir stebuklų. O jau kiek skulptūrų, skulptūrėlių, net neabejojame, bus įdomu ir patiems mažiausiems, kurie ras sau žaidimų, galės paglostyti meškutę ar pakeliui užsukti paskanauti gardėsių.

Ekskursija vyksta pėsčiomis. Pirmasis objektas – bronzinis medalis „Kodas“ (Turgaus a. 24), kuriame reikės atskleisti užkoduotą informaciją. Netoliese – skulptūra „Meškos pėda“ (Turgaus a.). Jei įdėsite ranką į įspaustą leteną, galite būti tikri, kad būsite stiprus ir tvirtas lyg meškinas.

O dabar suraskime medalius „Žydukai“ (Turgaus a., Iždinės g., Aukštoji g.). Jie „įleisti“ pastatų plytose, jei patrinsite nosis, tikrai gali atnešti pinigų ir išminties.

Pasukime prie skulptūros „Žemaitijos gaublys“ (Turgaus a. 17), kurioje pavaizduotos Žemaitijos vietovės, o Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų.

Nematėte Turgaus aikštėje skaliko? Ar manote, kad pasivaideno ir atgijęs 1905 m. šulinys? Stabtelėję prie skulptūros „Lietuvių skalikas“ (Turgaus a.) sužinosime, kad skalikų šunų veislė XX a. baigė sunykti, o telšiškis Z. Goštautas ją atkūrė. Jei ištroškote, atsigerkite vandens iš „Rotušės šulinio“ (Turgaus a.).

Kaip byloja sena miesto nuotrauka, tuo metu iš vienos šulinio pusės buvo girdomi arkliai, iš kitos – gerdavo žmonės. Pasak senųjų Telšių miesto gyventojų, Rotušės šulinyje ir per didžiausią sausrą vanduo neišdžiūdavo.

Nueisime prie paminklo stovėjusiems gyvenamiems namams „Če vaikystė kėimas nuklegieje“ (Turgaus a.). Pati mėgstamiausia – skulptūra - žaidimas „Pažink Žemaitijos sostinę“ (Turgaus a.). Būtinai paridenkite geležinį rutuliuką ir mūsų ekskursijos maršrutu. Pažaidę ieškokime atminimo lentelės, skirtos K. Petrauskui (Respublikos g. 4). Iki karo restoranėlyje, kur dabar įsikūrusi jauki kavinė „Pitlius“, svečiuodavosi pasaulinio garso tenoras Kipras Petrauskas. Kavinukėje yra patefonas, todėl, menant šio garsaus atlikėjo praeitį, galima išgirsti ir jo dainų, pasigardžiuoti skaniomis bandelėmis ir kvapnia kava.

Kopiame į įkalnę, kur Insulos kalvos šlaitą saugo Didžioji žemaičių siena (Respublikos g.). Meninėse plokštėse rasite įamžintus Žemaitijai svarbius įvykius.

Pabandykite patrinti ir skulptūros „Žemaitijos legendos“ (Respublikos g.) meškutės nosį. Patikėkite, ji išpildo visus gerus norus! Kylame laiptais. Žvilgterkite po kojomis – atrasite ženklus miesto grindinyje (Katedros a.).

Nuostabiojoje Katedros aikštėje tik spėkite dairytis: pamatykite bronzinį miesto maketą akliesiems (Katedros a.), pasiklausykite teškančio vandens prie paminklo„Fontanas“. Greta – skulptūra „Mokykla“, skirta pirmajai Telšių miesto mokyklai, taip pat nepamirškime ir skulptūrų Telšių katedros Garbės vartuose, o ekskursiją baigsime prie Telšių šv. Antano Paduviečio katedros reljefinių durų.

 


Copyright © 2010-2014 Žemaitijos TIC.         s p r e n d i m a s: UAB "V studija" adm zone.