74795
Turgaus a. 21, LT-87122 Telšiai • Tel. (8 444) 53010, mob. 8 618 63448,
el. paštas: turizmocentras@telsiai.lt , www.telsiaitic.lt
 
Naujienos
2016.01.25
ADVENTUR 2016

Žemaitijos turizmo informacijos centras kaip ir kasmet dalyvavo trijų dienų Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2016“, kuri vyko sausio 22-24 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. „Adventur“ – vienintelė tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, kuri yra orientuota į turizmo paslaugų ir aktyvios gyvensenos skatinimą. Šių metų parodos tema – miestų turizmas. Parodos organizatoriai džiaugiasi rekordiniu dalyvių skaičiumi – iš viso dalyvavo 230 šio verslo atstovų iš 37 šalių. Tarp dalyvių – 5 skrydžių bendrovės, 50 Lietuvos miestų ir miestelių.

Šiais metais Telšiai dalyvavo atskirame stende ir pristatė projektą „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“. Projekto įgyvendinimo trukmė – septyni mėnesiai. Septynias kultūros ir meno šakas reprezentuoja iš Telšių kilę ar čia gyvenantys žymūs žmonės – profesorė Viktorija Daujotytė, profesorius Donatas Katkus, profesorius Algirdas Žebrauskas, baleto primarijus Nerijus Juška, televizijos laidų vedėjai Loreta Sungailienė ir Stasys Kavaliauskas, aktorė Nijolė Narmontaitė, Vydas Gedvilas.

Spaudos konferencijos metu buvo pasirašytas Kultūros sostinės ambasadorių ir Telšių rajono savivaldybės memorandumas. Konferencijoje dalyvavo Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, administracijos direktorius Saulius Urbonas, Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorė Kristina Miliuvienė ir Telšių kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Linas Ulkštinas. Konferencijos metu dalyviai turėjo galimybę užduoti klausimus apie projekto koncepciją, vykdomus renginius ir kitas aktualijas. Parodytas filmas apie Žemaitijos sostinę, po kurio gražią žemaitišką dainą padainavo viena iš ambasadorių Loreta Sungailienė.

Parodos metu Telšių stende vyko įvairūs susitikimai, pokalbiai, dainavo ambasadoriai Loreta Sungailienė ir Stasys Kavaliauskas. Lankytojai galėjo išvysti gyvą Gedimino prospekto Žemaitės skulptūrą, kuri skaitė Žemaitės kūrinio ištraukas ir su stendo lankytojais bendravo gražia žemaičių tarme. Taip pat stende vyko susitikimas su vizualiųjų menų ambasadoriumi Algirdu Žebrausku bei literatūros ir leidybos ambasadore Viktorija Daujotyte.

Telšių stende šiais metais dalyviai galėjo gauti informaciją apie lankytinus objektus, apgyvendinimą, maitinimo paslaugas, maršrutus, edukacines programas, degustacijas, renginius. Pristatytas naujas leidinys „Meno ženklai Žemaitijos sostinėje“, Telšių rajono turistinis žemėlapis, Kultūros sostinės renginių lankstinukas ir kt. Visos parodos metu buvo galimybė paragauti AB „Žemaitijos pieno” legendinio 36 mėn. brandinto kietojo sūrio Džiugas”, atsigaivinti Tichės” mineraliniu vandeniu, gira, vaisvandeniais, paragauti UAB Kontėna” naminės giros, morkų cukierkų, gurmanų sausainėlių su rausvaisiais pipirais. Taip pat dėkojame viešbučiui „Pas Stefą“ už vaišes stendo lankytojams.

Šiais metais turistai daugiausiai domėjosi kultūros sostinės renginiais, Telšių miesto senamiesčiu, mažąja architektūra, degustacijomis. Pasidžiaugėme, kad nemažai lankytojų priėjo padėkoti už gerą Telšių miesto gidų darbą, pasidalijo gerais įspūdžiais aplankius Žemaitijos sostinę – Telšius! Daug lankytojų dalyvavo Žemaitijos turizmo informacijos centro organizuotose viktorinose „Pažink Lietuvos kultūros sostinę Telšius“, „Telšiai – Lietuvos perlas“, kuriose galėjo laimėti rėmėjų dovanas, bei turizmo centro kvietimus į nemokamas ekskursijas po Telšių miestą ir Biržuvėnų dvaro sodybą.

Dėkojame Telšių rajono savivaldybei, Telšių Kultūros centrui, Žemaitės dramos teatrui ir jo režisierei Laimutei Pocevičienei, Vilniaus dailės akademijai, mūsų rėmėjams ir visiems, kurie prisidėjo prie „Adventur 2016 “ parodos organizavimo ir įgyvendinimo.

Žemaitijos turizmo informacijos centras


Atgal

Copyright © 2010-2014 Žemaitijos TIC.         s p r e n d i m a s: UAB "V studija" adm zone.