74795
Turgaus a. 21, LT-87122 Telšiai • Tel. (8 444) 53010, mob. 8 618 63448,
el. paštas: turizmocentras@telsiai.lt , www.telsiaitic.lt
 
Naujienos
2007.09.24
Europos paveldo ir Pasaulinė turizmo diena

Jau dvyliktus metus Lietuvoje rengiami tradiciniai Europos tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai, šiemet jie vyks 2007 m. rugsėjo 22-30 d. Idėja pradėti rengti paveldo dienas gimė Prancūzijoje dar 1984 metais ir jos iniciatorius buvo Prancūzijos kultūros ministras Jack Lang. Renginys skirtas visuomenei, jo tikslas supažindinti visuomenę su kultūros paveldu. Šių metų tema „Europa. Bendras paveldas. Kultūros keliai Lietuvoje“. Tema pasirinkta neatsitiktinai. Šiemet sukanka 20 metų nuo tada, kai Europos taryba pradėjo rengti kultūros kelius ir pirmuoju keliu 1987 m. buvo pasirinktas Santjago de Compostelos šv. Jokūbo kelias. Tai taip pat ir pirmasis piligrimų kelias Europoje. Šiuo metu Europos taryba yra išpopuliarinusi apie 30 kultūros kelių Europoje, kurių patys žinomiausi yra „Vienuolynų įtakos kelias“, „Parkų ir sodų kelias“, „Baroko kelias“, „Vikingų kelias“, „Hanzos kelias“, „Piligrimų kelias“ ir kt. Sekant šiais pavyzdžiais Kultūros paveldo departamentas prie LR Kultūros ministerijos, kaip Europos paveldo sienų renginių koordinatorius, pažymi, kad Lietuvoje būtų svarbu pradėti aktualizuoti kultūros kelius, būdingus mūsų kraštui. Manoma, kad bažnyčių kelias arba dvarų, arba pilių kelias ir kt. būtų įdomūs projektai, aprėpiantys keletą regionų.
Tarptautinė turizmo organizacija paskelbė rugsėjo 27 dieną Pasauline turizmo diena 1979 m. Generalinės asamblėjos III-ojoje sesijoje. Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai. Lietuvoje turistams siūlomos pažintinės - istorinės kelionės, plaukimas ežerais ir upėmis baidarėmis, valtimis, vandens dviračiais; ramus poilsis prie Baltijos jūros, Kuršių Nerijoje. Vis labiau populiarėja ir kaimo turizmas, jodinėjimas ir kt. pramogos.
Telšių apskrities turizmo informacijos centras kartu su Telšių rajono savivaldybe, Kultūros paveldo departamento Telšių teritorinis padaliniu ir Žemaičių kultūros draugija, palaikydami šias gražias tradicijas organizuoja 2007 m. rugsėjo 27 d. renginį tema „Kultūrinis kelias: medinės architektūros paminklai“. Miesto gyventojams ir svečiams pristatomas naujas istorinis maršrutas po Telšių miestą. Renginio pradžia 12 val. prie Telšių apskrities turizmo informacijos centro, adresu Turgaus a. 21, Telšiai.
Renginį remia: Kultūros paveldo departamentas prie kultūros ministerijos, Telšių rajono savivaldybė.


Atgal

Copyright © 2010-2014 Žemaitijos TIC.         s p r e n d i m a s: UAB "V studija" adm zone.