74795
Turgaus a. 21, LT-87122 Telšiai • Tel. (8 444) 53010, mob. 8 618 63448,
el. paštas: turizmocentras@telsiai.lt , www.telsiaitic.lt
 
Naujienos
2013.04.02
„Gintaro kelias“ – jau ir Žemaitijos turizmo informacijos centre

Nuotr._gintaras_nuotr._aut._L._Novikas__.JPGValstybinio turizmo departamento sukurtoje internetinėje svetainėje www.travel.lt, nuo šiol atvykstantys svečiai iš užsienio, turistai, norintys pažinti Lietuvą, keliauti, ilsėtis ir apsidairyti, ras visą informaciją.

www.travel.lt – informacija apie Lietuvos miestus, regionus, lankomas vietoves, muziejus, viešbučius ir kt. Turistų patogumui – sveikatingumo, miestų ir kultūrinis turizmas.

Ieškodami gintaro paslapčių galite rinktis kultūrinį turizmą – „Gintaro kelią“. Keliaudami iš vieno miesto į kitą, aplankysite muziejus, galėsite pasimėgauti teikiamomis pramogomis, sužinosite viską apie Baltijos aukso gavybą, apdirbimą ir juvelyriką.

„Gintaro kelyje“ ir 3 vietovės iš Telšių savivaldybės. Nuo šiol užsukę į Žemaitijos turizmo informacijos centrą besidomintys ras nuorodas, kur mūsų krašte atras gintaro paslaptis. Jas saugo Lūksto ežeras, A. Jonušas bei meno galerija „Samogiti ART“.

Lūkstas – vienintelis ežeras Lietuvoje, prie kurio atvykęs gali surasti gintaro gabalėlį. Gintaro randama ne tik šiaurinėje smėlėtoje ežero pakrantėje, Gintarų įlankoje, bet ir Debesnų pelkėje, prie Varnių, Didžiojo Palūksčio ir Gintalų durpingoje žemėje – čia kadaise tyvuliavo senojo Lūksto vandenys. Gintarų daugiausia pasitaiko vienoje seklioje įlankoje, ieškoti reikia po audros, kai pučia iš pietų ar pietvakarių; daugiau jų išmeta ežeras pavasarį po ledo nuvartymo, ypač kai tas į įlanką vėjo subrukamas.

Keliaudami „Gintaro keliu“ būtinai apsilankykite pas telšiškį A. Jonušą, kuris supažindins su meniniu gintaro apdirbimu. A. Jonušas yra surengęs ne vieną parodą, eksponuodamas originalius darbus iš gintaro. Menininko kūrinių sąraše: liemenėlė, bikini iš gintaro Brazilijos Rio de Žaneiro karnavalui, kolje LR Prezidentei D. Grybauskaitei.

Telšiuose įsikūrusioje meno galerijoje „Samogiti ART“ įsigysite vienetinius juvelyrikos darbus, kuriuose yra ir gintaro juvelyrinių dirbinių.

Užsukite į Žemaitijos turizmo informacijos centrą, kur galėsite apžiūrėti keletą A. Jonušo juvelyrikos darbų iš gintaro, bei nuotrauką su gintaro gabalėliu iš Lūksto ežero.

Pasinerkite į gintaro kelionę po Lietuvą!

Žemaitijos turizmo informacijos centro informacija


Nuotraukos „Gintaras“ aut.: Varnių regioninio parko vyr. specialistas Laurynas Novikas


Atgal

Copyright © 2010-2014 Žemaitijos TIC.         s p r e n d i m a s: UAB "V studija" adm zone.