74795
Turgaus a. 21, LT-87122 Telšiai • Tel. (8 444) 53010, mob. 8 618 63448,
el. paštas: turizmocentras@telsiai.lt , www.telsiaitic.lt
 Atrask mažąsias Telšių miesto puošmenas
Masčio ežero pakrantė
Telšiai - miestas ant septynių kalvų
Žydų palikimas Telšiuose
Sakralinis kompleksas Telšiuose
Muziejai – paslapčių saugotojai
Telšiai – meškos simbolių miestas
Pažintiniais takais po Telšių kraštą
Su kompasu apie Germanto ežerą
Sakralines vertybės Telšių krašte
Partizanų keliais
Telšių krašto takais ir keleliais
Telšių krašto dvarų kelias
Naujai atgimusi Biržuvėnų dvaro sodyba
Keliaukime po Žemaitiją
Atrask angelą Telšiuose
Suskaičiuokim meškutes
Naktiniai Telšiai
Po Žemaitijos sostinę ir Tado Blindos gimtinę
Iš Žemaitejes suostenes i Žemaitejes šerdi
Kelionės paketas po Telšius ir rajoną
Maršrutas skirtas Lietuvos 100 - čiui paminėti
Ekskursija „Telšiai iš seno atviruko“
2-jų dienų pažintinis maršrutas grupėms po Šilalės ir Telšių kraštą

Muziejai – paslapčių saugotojai

Šv. Antano Paduviečio katedra - Žemaičių muziejų „Alka“ - A.Jonušo žemaitiška–japoniška-kiniška sodyba–muziejus - Žemaitijos kaimo muziejus

Stulbinančio grožio ir jau iš toli kviečianti ant Insulos kalvos stovinti Šv. Antano Paduviečio katedra (Katedros a. 2, Telšiai). Jos atsiradimo istorija datuojama 1765 m. Turistų pamėgti ir rekonstruoti Katedros šventoriaus vartai, kurie skirti 600 metų krikštui paminėti. Juose meniškai pavaizduota Žemaitijos krikšto istorija. Retas kuris apsilankymas neapsieina ir be turistų prašymų nusileisti į paslaptinguosius Katedros požemius.

Ekskursijos metu užsuksime į Žemaičių muziejų „Alka“ (Muziejaus g. 31, Telšiai), kuris įkurtas 1932 m. Jame apžiūrėsite pasaulinio garso dailininkų paveikslus, lietuvių tapytojų originalius darbus, skulptūras, renesanso, baroko, klasicizmo stiliaus baldus, vertingus senuosius spaudinius ir kitas saugomas vertybes.

Kita sustojimo vieta – A. Jonušo rankomis sukurta tekančios saulės šalies salelė – žemaitiška–japoniška-kiniška sodyba–muziejus (Muziejaus g. 88, Telšiai). Čia pamatysime senosios Japonijos pastatų maketus, sodyboje-muziejuje skirtas kampelis ir Kinijai. Lankytojams pageidaujant galima susimažinti su meniniu gintaro apdirbimu, apžiūrėti gintaro dirbinių kolekciją. Buvusiame medžiotojų namelyje įrengta ekspozicija Dievo Krėslo miško partizanams. Apie visa tai ir dar daugiau su jumis pasidalins sodybos įkūrėjas ir savininkas A. Jonušas.

Ekskursiją baigsime Žemaitijos kaimo muziejuje (Parko g. 8 A, Telšiai), kuriame yra 16 autentiškų XIX a. pab.–XX a. pr. pastatų. Čia ne tik pajusite vėjo genamų malūno sparnų švokštesį, bet ir apžvelgsite kalvę, jaują, pastatų įrangą.Copyright © 2010-2014 Žemaitijos TIC.         s p r e n d i m a s: UAB "V studija" adm zone.