74795
Turgaus a. 21, LT-87122 Telšiai • Tel. (8 444) 53010, mob. 8 618 63448,
el. paštas: turizmocentras@telsiai.lt , www.telsiaitic.lt
 Atrask mažąsias Telšių miesto puošmenas
Masčio ežero pakrantė
Telšiai - miestas ant septynių kalvų
Žydų palikimas Telšiuose
Sakralinis kompleksas Telšiuose
Muziejai – paslapčių saugotojai
Telšiai – meškos simbolių miestas
Pažintiniais takais po Telšių kraštą
Su kompasu apie Germanto ežerą
Sakralines vertybės Telšių krašte
Partizanų keliais
Telšių krašto takais ir keleliais
Telšių krašto dvarų kelias
Naujai atgimusi Biržuvėnų dvaro sodyba
Keliaukime po Žemaitiją
Atrask angelą Telšiuose
Suskaičiuokim meškutes
Naktiniai Telšiai
Po Žemaitijos sostinę ir Tado Blindos gimtinę
Iš Žemaitejes suostenes i Žemaitejes šerdi
Kelionės paketas po Telšius ir rajoną
Maršrutas skirtas Lietuvos 100 - čiui paminėti
Ekskursija „Telšiai iš seno atviruko“
2-jų dienų pažintinis maršrutas grupėms po Šilalės ir Telšių kraštą

Telšiai – meškos simbolių miestas
Skulptūra „Meškos pėda“- Skulptūra „Žemaitijos gaublys“- Telšių miesto laikrodis - Skulptūra „Žemaitijos legendos“- Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros reljefines durys - Žemaičių muziejų „Alka“ - Žvėrinčius

Ar žinote, kad tik Žemaitijos sostinėje galite pamatyti daugiausia meškos simbolių?

Pradėkime kelionę pėsčiomis nuo skulptūros „Meškos pėda“ (Turgaus a., Telšiai). Sakoma, jei įdėsite ranką į įspaustą leteną, galite būti tikri, kad būsite stiprūs ir tvirti kaip meškinas. Tai legendinio Žemaitijos totemo - Žemaitijos meškos - pėda, žyminti krašto sostinės vietą.

Kitas sustojimas – skulptūra „Žemaitijos gaublys“ (Turgaus a. 17, Telšiai). Ji pastatyta 2008 m. Autoriaus kultūrinio objekto idėja - intelektualus atsakymas tiems, kurie galvoja, kad nėra žemaičių. Gaublyje pavaizduotos Žemaitijos vietovės atitinka realų žemėlapį, o Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų. Atspėkite, kas laiko „Žemaitijos gaublį“? Ogi keturios meškos!

Leidžiamės į kelionę toliau – miesto laiką taip pat stebi ir skaičiuoja mūsų miesto simbolis meška, kuri apsigyvenusi priešais seniūniją esančiame laikrodyje, Turgaus aikštės centre.

Einame Respublikos gatve, kur netrukus jus pasveikins skulptūra „Žemaitijos legendos“ (Respublikos g., Telšiai). Paminklas vaizduoja meškiukus ir žemaitukus ant nugaros nešančią mešką — Žemaitijos motiną. Skulptūra primena vis dar liaudyje gyvas legendas apie meškas, padėjusias žemaičiams auginti ir auklėti vaikus. Švelniai patrynus meškai nosį, galima tikėtis gerų norų išsipildymo.

Lipame laiptais, kol pamatysime Telšių šv. Antano Paduviečio katedros reljefines duris (Katedros a. 2, Telšiai). Pabandykite jose paieškoti dar trejų meškų.

Smalsaujate, ar tai jau visos meškos? Sukame į Žemaičių muziejų „Alka“ (Muziejaus g. 31, Telšiai). Ten tikrai rasite dar vieną meškutę.

Ir paskutinė sustojimo vieta – Žvėrinčius (Laukstėnų k., Telšių r.), kur sutiksite tikrą meškiną Timofėjų. Jis gyvena puikiame naujai įrengtame namelyje. Meškinas ypatingai laukia lankytojų, kurie atneša lauktuvių: duonos riekelių, uogienės ar medaus.
Žvėrinčiuje taip pat gyvena apuokai, lūšys, vilkai, muflonai, danieliai.
Lankytojų patogumui stebėti laukinių gyvūnų gyvenimą pastatytos dvi apžvalgos aikštelės bei pavėsinė, regykla, įrengta žaidimų aikštelė vaikams, pastatytas ąžuolas su inkilais ir stendas su labiausiai Lietuvoje paplitusių žvėrių ir paukščių aprašymais.

Iki pasimatymo Telšiuose!

 

 


Copyright © 2010-2014 Žemaitijos TIC.         s p r e n d i m a s: UAB "V studija" adm zone.